stříhání tůjí



All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?)
31.10.2009 22:16
Dobrý den, i já se připojuji s podobným dotazem. Mám na zahradě vzrostlé tůje a rád bych se o metr - či dva seříznul. Chtěl bych se zeptat, je-li to možné, aniž by mi tůje poschly.
HS
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 166.16 (?), 25.8.2009 16:15

Dobrý den.Já mám obdobný problém a též bych rád slyšel radu co s tím mám dělat.Děkuji. VM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 31.10.2009 22:16
Dobrý den, i já se připojuji s podobným dotazem. Mám na zahradě vzrostlé tůje a rád bych se o metr - či dva seříznul. Chtěl bych se zeptat, je-li to možné, aniž by mi tůje poschly.
HS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.153 (?), 8.11.2009 23:17

Thuje prý nemají rády radikální řez. Zkuste nejprve zkrátit o půl metru.

Letos jsme tak zkrátili poprvé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.15 (?), 12.3.2010 15:23

Mám zkušenost od známých, že tůje vydrží opravdu mnoho. Krátili asi 5 metrový živý plot radikálně motorovou pilou cca o dva metry, kmeny už byly silné a stromy nahoře zase krásně obrostly, takže vše přežily v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.15 (?), 12.3.2010 15:42

Dobrý den, dvě 25 let staré tůje, výška asi 7 metrů, obrostlé od země, jsem před třemi lety nechala radikálně sejmout na výšku cca 2 metry, oholila větve i odspodu, takže vznikla kulovitá koruna na kmeni. Nejdříve byly tůje samozřejmě lehce nevzhledné, v kulovitých kornách byla prázdná místa, každý další rok jsem je tvarovala křovinořezem a nůžkami už pohodlě ze země, ale čekání se vyplatilo, koruny jsou nyní krásně zelené a husté, díry se zacelily novými přírustky a stromy vypadají velmi dekorativně. Kamila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 146.178 (?), 23.5.2010 7:49

jak se dají křovinořezem tvarovat tůje??? křovinořezem sekám svah nebo trávu kolem plotu. vámi popisovanou práci s tímto strojem považuji za životu nebezpečnou. nejen pro vás, ale hlavně pro vaše okolí!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.210 (?), 28.7.2010 14:27

Dnes mají křovinořezy odpojitelné hřídele a například místo žací hlavy strunové se dá nasadit adaptér pro údržbu živých plotů. Takže "křovinořez" je to stále, pouze může být ve svém využití variabilní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 28.7.2010 20:39

Hm tak to bych Vás chtěl vidět jak stojíte na žebříku a zkracujete křovinořezem thuje.Aby jste docílil výšku řezu 2 -2,5metru musel by jste mýt žebřík tak čtyřmetrový. A JE TO!!
Komická představa... Tak to je téměř se 100% jistotou chirurgie :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 7.7.2010 18:11

Já to dělám taky tak. Ty tůje ale jsou určitě jiného druhu, než se dnes prodávají a pěstují. Ty současné už toto možná neumí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
trilobite - (21) - 178.7 (?), 1.10.2010 14:44

Jak tak čtu, krátí je někdo na podzim? nebo lépe nechat to na jaro? Holt jsem to asi trochu prošvihl :-(

Kdy doporučujete krátit tůje na výšku? Když dosáhnou požadované velikosti plotu nebo hned, jak je to možné? Slyšel jsem oba názory, tak házím do diskuze :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika