Příspěvky uživatele - trilobite

Mravenci a mšice po celé zahradě, 7.7.2014
Boj s větrnými mlýny :-) Nejvíc mě trápí mraveniště v trávníku. Buď o něj zakopnu, nebo vadí při sekání. Jednou za čas mi lezou po fasádě zdola nahoru do podbití. Mám tam hledat hnízdo? Nebo na to použít postřiky, lepy,...?
Hnědý šlem na dně, 22.7.2013
Bohuže mi krásně rozepsaný příspěvěk zboři výpadek elektriky :-( Ve světle toho, co píší pánové Hrkal a Ryuu, nechám přírodu dělat svojí práci. Před výskytem hnědé řasy nebyla voda tak průzračná, jako je nyní. 70-80 m3 77 m2 2,2 m hloubka... celý příspěvek >
Stříhání tůjí, 1.10.2010
Jak tak čtu, krátí je někdo na podzim? nebo lépe nechat to na jaro? Holt jsem to asi trochu prošvihl :-( Kdy doporučujete krátit tůje na výšku? Když dosáhnou požadované velikosti plotu nebo hned, jak je to možné? Slyšel jsem oba názory, tak házím do... celý příspěvek >
Savo do jezírka, 29.6.2010
Uf, to mě dostalo. Savo? To mě po. Ale jak píšou i ostatní, zřejmě to funguje. hm.
Imprergnace dřevěného mola, 19.4.2010
Jsem na tom podobně. v roce 2006 jsem natřel "přírodním" olejem. vybral jsem takový, který se zdál nejméně závadný. Trámy z dubu drží dobře, prkna z bangkirai také v pohodě. Jestli to v budoucnu budu ošetřovat, budu volit opět nějaký olej,... celý příspěvek >
Jaké ryby? pstruh x siven x jesen x okoun x jeseter, 6.4.2010
Kdybych si měl vybrat, jaké ryby dát do koupacího jezírka, dal bych tam pstruhy, které bych na zimu vylovil a hodil na grill. Nechali jsme se zlákat na Jeseny a Perlíny, ty potvory se rozmnožili a zkřížili mezi sebou. Nyní pro ně hledám okouny nebo... celý příspěvek >
Plovoucí ostrov v jezírku, 22.3.2010
Já bych to neviděl tak černě. Orobinec má silné kořeny, měl by to prorůst a uchytit se právě v té geotextili. Taktéž v jezírku se uchytil do geotextilie a nemá problém ani s vichřicí či orkánem. Nápad je to hezký, zvážím to také.
Vysavač, 22.3.2010
Řešení je jednoduché :-) Kupte drahý vysavač nebo se inspirujte fyzikou. Je to stejné jako čištění akvárka, jen větší :-)
Sláma jako mulč, 10.9.2009
Jako mulč můžete použít i slámu. Vezmete-li v úvahu cenu balíku slámy a množství, které tím pokryjete, hm, docela dobrý. Kamarád to použil na chalupě, kde nezalívá, k jehličnanům. Přírůstky, jaké zaznamenal, nezaznamenal za poslední roky. Pravda,... celý příspěvek >
Řasa v jezýrku, 24.8.2009
jezýrko :-)
Pijavice v koupacím jezírku, 14.8.2009
Ryby tam jsou, ale primárně to není určeno pro ryby, takže se jich zbavuji. Příliš dobře se jim tam daří, rozmnožují se a kazí vodu. Holt to byl s rybami takový omyl. Ale napadlo mě zkusit tam pstruhy. Ti by se snad rozmnožovat nemuseli. Už jednou... celý příspěvek >
Řasy v jezírku, 13.8.2009
Když se koupu v jezírku, a vadí mi odumřelá řasa na kačírku, pořád si říkám: "ale co, koupal jsem se v rybníku a toto mi taky nevadilo :-)" I když je pravda, že kačírek bez odumřelé řasy je na podívání hezčí.
Vzduchovač či turbínu, 13.8.2009
Nevím, čím to je, ale jezírko máme na slunci, čerpadlo čerpá bez filtru asi 7-8 m3/hod, když se pustí, což je tak cca 30 hod/týden, spotřeba 160W. Voda je čistá, bojoval jsem s řasami. Ať se to líbí nebo ne, řasy jsme vyřešili modrou skalicí á 67 Kč... celý příspěvek >
Pijavice v koupacím jezírku, 13.8.2009
Máme biotop určený i pro koupání. Poté, co jsme dobojovali s řasou, potýkám se s jiným vetřelcem. Pijavice, či pijavka bahenní, nebo něco takového. Zatím jsem to nedokázal rozpoznat, jsou zatím malé. Je to nepříjemné, když musíte po osvěžení... celý příspěvek >
Stavební povolení, 28.7.2009
Já jsem byl taky na SÚ. Došli jsme k tomu, že to vodní dílo není a spadá to pod stavební zákon. V tomto zákoně jsme podle daných parametrů s úřednicí nenašli nic, co by odpovídalo našim plánům. Stačila tedy ohláška. rok 2007
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika