Proč rezaví thuje?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 122.28 (?) 
12.4.2010 19:38, zobrazeno: 155311x

Již několik let pěstuji thuje occidentalis ze semen. Po letošní zimě je však spousta thují částečně, nebo úplně rezavých. Thuje již  "odešly", přestože jsem je loni dosti zaléval. Poradí někdo, o jakou nemoc se jedná, nebo co jsem dělal při pěstování špatně?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 209.64 (?), 12.4.2010 20:38

zkuste hořkou sůl, moc se mi osvedčila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 13.4.2010 14:47

Prosím - co je to hořská sůl???

Zahrádka je moje láska, ale teprve se s ní seznamuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.89 (?), 19.9.2012 17:02

Zdravím, hořká sůl a draselná sůl jsou velmi potřebné prvky pro Vaše thuje. a zasílám obrázek svých 10letých smaragdů 2,5m výška. Na jaře trochu NPK, hořká sůl a srpen i draselná sůl. Již žádné NPK, thuje potřebují odpočinek na zimu. Toto není jen můj názor. Hodně vláhy zejména celé léto do podzimku určitě. Taktéž dostaly letos v suchu zabrat, ale to je jen odvar toho co tu píšete vy všichni. jitka

thuje smaragd
thuje smaragd
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 195.17 (?), 30.4.2017 11:39

dobrý den, chci se zeptat jak je máte daleko od sebe?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.185 (?), 30.4.2016 20:49

Dobrý den,

mám dotaz. Koupil jsem dnes tekutou hořkou sůl a na obalu se píše, že pro postřik se má dát 0,5 až 0,75 l na 10 l vody. A pod tím samozřejmě, že hodnoty jsou orientační. V balení je 1l hnojiva. Tzn. půl flašky hnojiva do jedné konve. Připadá mi to jako blbost, tak se chci zeptat zkušenějších jak správně dávkovat. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 13.4.2010 12:43

Může to být i houbová choroba. Buď by proti ní mohly působit některé fungicidy (Topsin, Dithane? apod.) anebo by bylo lepší tůje vyházet. (Je to drsné, ale je to tak; jistě jsem Vás tímto názorem nepotěšil.)

Semenáče jen výjimečně mají pěkný, hustý, zelený růst, častěji a více hnědnou a celkově nejsou tak vzhledné, jako třeba odrůda Smaragd apod.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 13.4.2010 14:47

Ani mne jste nepotěšil.

I já mám po zimě razavé thůje (Zerav) a sháním radu, jak na ně. Zkoušela jsem to rezavé ostříhat, ale po 2 hodinách práce v předklonu a silné křeči v zadní části stehen, jsem se na to vykašlala. Ale pokud to pomůže, klidně se do toho zase pustím.

Vykopat a vyhodit se mi je nechce a) nebyly z nejlevnějších b) jsou na místě už 3 roky a za c) syna by ranila mrtvice, když je před 3 roky týden sázel :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.62 (?), 13.4.2010 16:57

Osvědčilo se mi-rezavé větvičky obrat.Pak použít hořkou sůl, nejlépe polít i větvičky.S hořkou solí spíš nešetřit a několikrát celou "kůru"opakovat v krátkém intervalu/cca týden/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.167 (?), 23.6.2010 23:42

Dobry den, kdyz uz tu resite rezave thuje, rada bych se na neco taky zeptala. Koupili jsme thujky... a oni nam zacali postupne reznout - po nejakem case (rok) jsme zjistili, ze nam na ne moci souseduv pes(a jak jsme tak zjistili, tak asi tak 100x denne) a asi nebyl sam - takze jsme je presadili tam, kde jsou oplocene... ale vetve uz jsou rezave a ja se chci zeptat, co s nima-s tema vetvema? jen ocesat rezave jehlici, ktere stejne opadava? - ale thuje se asi chytly na novem miste nebo ostrihat cele vetve? vyrasi nove? mam totiz obavy, ze nove vetve nevylezou a budou opelychane z te strany, co byly pocuravane... Jakom mam pocit, ze to tak je u smrcku, ze kdyz mu jednou ulomite vetev - tu co roste od kmene, uz znova nevyrasi - vyrasi jen vyhonky na konci tech vetvicek (mam ten dojem -nevim to) porad nekdo co s očůranýma thujkama

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika