Proč rezaví thuje?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
roman.h - (24) - 6.15 (?) 
19.7.2010 21:04

Rád bych se přidal k tomuto tématu.Již několikátým rokem bezůspěšně bojuji s usycháním thůjí.Preventivně provádím postřik i zálivku hořkou solí, dále preventivně postřik přípravkem dithane, ale nepomáhá to.Letos opět dva stromky usychají, nejdříve zežloutnou a potom zhnědnou a to během tří týdnů.Přidávám obrázek a prosím o radu.

thuje
thuje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
roman.h - (24) - 6.15 (?), 20.7.2010 20:42

Tak jsem nyní provedl ještě jeden postřik hořkou solí, předpokládám ale že stromek již nezáchráním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Janička - (6) - 56.254 (?), 24.7.2010 18:55

Tento problém taky řeším. Mám to spíš rezavé dole. Myslím si že zato částečně může i psí nebo kočičí moč.  Taktéž to stříkám hořkou soli a tam kde je to rezavé, tak to ostřihnu. Víc se asi stím dělat nedá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
roman.h - (24) - 6.15 (?), 24.7.2010 19:19

Tak mě ten stromek odumřel již úplně, letos je to druhý.Není na něm žádná známka napadení, během tří týdnu je takto zlikvidován.Připadá mi to jako kdyby ho někdo záměrně likvidoval Roundapem.Budu ho muset vykopat, na jeho místo zasadím nový a příští rok se to bude opakovat na jiném stromku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
roman.h - (24) - 6.15 (?), 2.9.2010 19:09

Tak přidávám další fotku thuje.

x
x
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roman.h - (24) - 6.15 (?), 2.9.2010 19:13

Tak a tohle je thuje o 5 metrů dále, dopadne stejně jako ta na minulé fotce.Už nevím co mám proti tomu dělat.

x
x
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.40 (?), 2.9.2010 21:22
Mám názor za, který mne dost možná odsoudíte, ale já bych vám doporučil tuje vyházet a pokud potřebujete živou stěnu tak napříště využít naše původní dřeviny. Určitě jsou našim podmínkám přizpůsobeny lepé, a když nic jiného jejich škůdci a nemoci jsou dostatečně známí. Z tujomanie vyvolané mizivou cenou sazenic a obecnou snahou členů současné společnosti se jeden od druhého co nejvíce izolovat se mi už dělá nevolno. Tuje je velmi pěkný strom roste-li soliterně. Tujove stěny by měly nacházet uplatnění leda na hřbitově a ne tak jako dnes všude, kde to jde i nejde. Je to samozřejmě můj názor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roman.h - (24) - 6.15 (?), 3.9.2010 5:11

Je to váš názor, neodsuzuji vás.Jen dodám že thuje jsou asi dvacet let staré a takto usychat začaly vloni, do této doby vždy krásně rostly.Dobrovolně je vykopat nepůjdu, jsou to krásně rostlé stromy, ale příroda to asi postupně udělá za mně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 3.9.2010 12:10

Přidám jednu zkušenost:

dříve se balové tůje (a další konifery) dodávaly se zemním balem zabaleným do umělé síťoviny a u kořenového krčku převázené umělým provázkem. Tůje bez problémů prokořenily síťovinou a rostly. Avšak umělý provázek (ani umělá síťovina) se v zemi nerozloží a zůstává stále stejně pevný. Pokud při výsadbě nebyly přeříznuty, mohly zaškrtit kořenový krček...

Stalo se nám, že po nějakých 10 letech najednou začaly konifery odumírat a příčinou bylo zaškrcení vodivých pletiv v místě úvazku.

Nabízím tento příklad jako možnou příčinu odumírání Vašich tůjí.

(Řešení: zkontrolovat kořenové krčky nejprve odumřelých tůjí, pak případně i ještě živých tůjí...)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roman.h - (24) - 6.15 (?), 3.9.2010 19:28

Děkuji za reakci, ale tyto thuje určitě nebyly sázeny s kořenovým balem.Jsou zde zasazeny již minimálně dvacet let i více a toto zasychání se objevilo minulý rok a letos je ve větším množství.Dostupné postřiky nezabírají, dnes jsem objevil počátky zasychání i na dalších dvou stromcích.Nevím co stím dále dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika