Pěstování jehličnanů ze semen



preacher - (20) - 219.94 (?)
28.4.2009 10:40

Dobry den, ja pouzivam raselinu (prodava se dokonce i substrat pro pestovani jehlicnanu nebo tak nejak podobne to nazvali) smichanou s piskem v poměru 1:1.  Hodne stesti...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Zdenek K - (1) - 255.249 (?), 1.4.2009 14:51

Jak bych mel namichat substrat, do ktereho chci vysazet seminka smrku? nekdo rikal ze dobrou zem a drobet pisku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
preacher - (20) - 219.94 (?), 28.4.2009 10:40

Dobry den, ja pouzivam raselinu (prodava se dokonce i substrat pro pestovani jehlicnanu nebo tak nejak podobne to nazvali) smichanou s piskem v poměru 1:1.  Hodne stesti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.94 (?), 28.4.2009 10:35

Zdravim, no ja nevim jak Vy, ale ja do sklenicek nic nedavam. No davam, spise nalivam (fernet, vodku, vinko... ale ne dohromady).  Ja jehlicnany predpestovavam v domacim skleniku. Takove plastove cosi a ma to nahore vetraci otvory... k tomu zalevani: to vite ze musite zalevat... i krtecek zaleval. Substrat musi byt lehce vlhky, jednou za dva dny muzete male rostlinky orosit rucnim postrikovacem (nejlepe destovou vodou). Pozor na plisne, ty se mnozi jedna basen...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 98.74 (?), 20.5.2009 12:03
Takže moje zkušenosti : Semena jsem sklízel minulý rok dosti zvláštně, asi jsem si neuvědomoval, že tam musí být ještě semena, ale na to jsem přišel až doma, některé byli již vypadané, ale pár desítek jsem jich vyštoural, pak jsem je dal do plastové krabičky a čekal na jaro, bohužel jsem na ně zapomněl a letos jsem si na ně vzpomněl, stratifikoval jsem je a samozřejmě nic. Bylo to v době kdy se již začali rozevírat nové šišky v lese(cca březen), vyrazil jsem do lesa a koukal jsem po zemi po nových šiškách, než jsem každou hodil do báglu, zkontroloval jsem jestli tam semena jsou a ejhle, bylo jich tam jako máku, tak jsem je vyloupal(cca 200semen) a asi před týdnem jsem je hodil do plastové krabicky promíchal s pískem a pořádně navlhčil.. rozumněj nesmí to plavat, ale musí to být vlhké! CHodil jsem kontrolovat jestli semena pukají, až zacali po par dnech pukat, nachystal jsem si truhlíky nasypal na ně směs písku a semena a rozprostřel. Zasyl vrstvickou písku a pořádně prolil a hlavně: Nezakrýval, ale dal jsem je do stinného místa, kde se podívá slunko tak na 2hodiny denně..rozumněj aby to nevysychalo... No a semena od pukání klíčí dál a začínají se topořit, už je jich tam tak 20-30. Chtěl jsem to jen jako důkaz že to skutečně jde. Příští rok budu sklízet ve velkém a hlavně víc druhů, dám vědět jak to dopadlo. Doporučuji tabulky a članky : http://dendro.mojzisek.cz/m_gener.php Není to věda, jen se stačí podívat do lesa, kde ty rostlinky rostou jak houby po dešti - po většinou v mechu, jestli si někdo z vás všiml, a proč v mechu? Páč je tam ideální vlhkost a semena zde bez problému i ve stínu lesa naklíčí. proto je dávám na stinné místo. Musíme holt co nejvěrněji napodobit přírodu, né se ji snažit porazit!! :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 98.74 (?), 20.5.2009 12:05
K té stratifikaci ještě: Tu krabičku jsem dával na sedmý schod sklepa :-) aby to bylo v chladnu! jak uznáte za vhodný podle citu: -¨)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
týna1 - (2) - 221.149 (?), 8.4.2010 20:47

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit jak a kdy zasadit ze semen cypřiš leylandův .           děkuji

           týna1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preacher - (20) - 163.222 (?), 23.3.2011 8:56

Dobry den,

semena je dobre vysevat priblozne v dubnu az kvetnu Osobne mam dobrou zkusenost s vysevem v 1 polovine dubna. Staci namichat dobry substrat coz je vetsinou raselina + pisek v pomeru 1:1 a udrzovat lehce vlhky. Po vzejiti muzete i rosit, ale tady pozor na plisne...

hodne stesti...

P.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.20 (?), 31.3.2011 12:40

Dobrý den

semena z chladnějšího pásma (severní ameriky evropy skandinávie...)mi vcelku dobre klíči když je výsévám před zámrzem konec Záři Říjen cca, aby přemrzla.   Zabezpečit proti hlodavčům!!!,(používám jemné svařované pletivo je pevné a pozinkované).

J.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preacher - (20) - 163.222 (?), 1.4.2011 12:55

Dobry den,

ano, plne souhlasim s timto postupem. Muzeme tomu rikat treba prirozena stratifikace v domacich podminkach. Je daleko prirozenejsi nez uchovavani semen v lednicce. Hodne stesti.

P. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.60 (?), 5.6.2011 13:46

Dobrý den,

koupil jsem si semena sekvojovce.Koncem ledna jsem semena vysel do zeminy určenou na bonsaje a nechal volně na balkóně.Začátkem dubna začaly sekvojovce hezky vylízat.Z třiceti semen se mi jich ujalo dvanáct, což je podle mne dobrý výsledek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika