pěstování hortenzie



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?)
1.7.2009 20:34

Mám je na jižní straně, ALE: jsou za betonovou podezdívkou a osluněny jsou horní cca dvě třetiny rostliny. Teď je vysoká 60-70cm a rozkošatila se téměř do 1 metru. Prospívá tam dobře, ale mám tady spodní část ve stínu za tou podezdívkou a teď při vyšších denních teplotách se musím občas podívat, zda se květy neohýbají dolů. Na půdu pod hortenzií není vidět, zda je či není dost zalitá a svěšením květů si o vláhu přímo "řekne". Po zalití se zanedlouho květy zase vztyčí-mám velkolistou růžovou s velikými kulovitými květy. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 39.23 (?), 4.7.2006 9:27, zobrazeno: 59704x
Prosím o radu kam umístit hortenzie,vyhovovalo by mě místo na jižní straně u domu a na přímém slunci. Nezničím je?Děkuji Silvie
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.65 (?), 5.7.2006 10:26
Hortenzie nemají rády velký úpal ale viděla jsem je růst i na jižní staně ale listy měli úplně světlé od slunce a musí se hodně zalévat.Jestliže je chcete sázet na jižní stranu tak je vysaďte tak aby byly částečně chráněny,to je třeba pod nějaký strom nebo keř.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.13 (?), 1.7.2009 16:36

Já bych to nedělala.již několik let mám 4 hortenzie, různé barvy-no nádhera, jsou pod košatým stromem, kde je polostín a opakovaně, rok co rok kvetou. Myslím si, že na jižní straně u domu je upečete...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 1.7.2009 20:34

Mám je na jižní straně, ALE: jsou za betonovou podezdívkou a osluněny jsou horní cca dvě třetiny rostliny. Teď je vysoká 60-70cm a rozkošatila se téměř do 1 metru. Prospívá tam dobře, ale mám tady spodní část ve stínu za tou podezdívkou a teď při vyšších denních teplotách se musím občas podívat, zda se květy neohýbají dolů. Na půdu pod hortenzií není vidět, zda je či není dost zalitá a svěšením květů si o vláhu přímo "řekne". Po zalití se zanedlouho květy zase vztyčí-mám velkolistou růžovou s velikými kulovitými květy. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.252 (?), 11.5.2012 19:44

Dobrý den, prosím o radu, koupila jsem si hortenzii v květináči mohu jí nechat na západní straně domu, kam dopoledne slunce příliš nesvítí, ale od poledne až do večera na ní slunce pere?  Dnes jsem si všimla, že má pár lupínků na koncích zhnědlé a zkroucené. Jinak má 3 obrovské nádherné květy. Chtěla bych jí pěstovat v květináči. Mám tomuto způsobu pěstování věnovat nějakou jinou péči? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.52 (?), 17.8.2009 9:24

Hortenzie je "Královna polostínu", rozhodně bych ji nadávala na slunce. Chce pravidelně hnojit (hnojivo na rododendrony) a hodně zalévat. Hortenzii latnatou můžete dát na slunce, ale opět platí hodně zalévat a mulčovat, aby zem okolo rostliny nevysychala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 92.122 (?), 17.8.2009 10:56

Asi i tady platí, že šedá je teorie a zelený je strom života. Já mám hortenzii velkolistou víc jak patnáct roků uprostřed dvora, na úpalu, kde do ní pere slunce od jeho východu do jeho západu. Je rozložitá, 1,5 m vysoká, vytvořila si sama kopuli, pod kterou neroste nic i bez mulčování. Nedělala jsem pro ni celé roky vůbec nic. Jen na jaře jsem vždycky odstranila bambule květů z minulého léta. Až když před asi třemi roky začala měnit barvu z růžové na modrou, tak jsem ji přihnojila mineralizovaným kompostem (s přidáním vápna do kompostu) a bylo zajímavé sledovat, že část květů na některých větvích byla příští rok ještě modrá, ale ostatní byly již zase krásně růžové. Letos kvete úplně celý keř zase krásně růžově. O vodu si říká málokdy, svěšením listů. Letos se to nestalo ani jednou, pršelo oproti jiným rokům zřejmě o mnoho častěji. Přílišná péče může být někdy i na škodu, zdá se .  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 17.8.2009 12:01

tak to je opravdu zajímavé, zvláště pak "o vodu si říká malokdy". To znamená, že ji pečlivě zaléváte nebo má v blízkosti kořenů nějaký zdroj vody o kterém se ani neví. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 107.74 (?), 17.8.2009 13:12

Tak to opravdu nevím, zda moje hortenzie má někde nějaký zdroj vody, nebo ne. Myslíte si, že vysoká hladina spodní vody by mohla mít tento blahodárný vliv na moji hortenzii? Ve vzdálenosti asi 20 m od hortenzie máme starodávnou, asi 200 roků starou studnu. Také ve sklepě máme studánku. Ta se však naplňuje pouze při jarním tání a to tak, že kdyby v ní nebylo čerpadlo, tak zaplní sklep vysoký 3,5 m o rozměrech 3x6 m, včetně schodiště vedoucí do sklepa o 9 schodech.  Prakticky ani teoreticky to neumím posoudit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.205 (?), 17.8.2009 13:41

Milá oxalis, nemohu odpovědět na ció se mne ptáte, ale podle toho jak popisujete svoji plochu kde je H. tak má určitě nestandartní podmíínky, voda k nim patří.  Jinak vam ji uprímně závidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika