Modřín převislý - opadané jehličky



host - 27.174 (?)
6.2.2008 20:20

Aj ja mám dva kúsky larixu-Pendula, kupila som ich od jednej pani v Stred. Čech., ktorá to má ako koníček, nakupujem tam už pár rokov, má pekné rastlimy a dobré ceny. Modríny mám už tretí rok a som snimi spokojná, vôbec niesu náročné, jeden mám volne v zemi a jeden na terase v drevenom črepmíku, jeden má polotieň a jeden slnko, na jar ich trocha prihnojím a inak si ich nevšímam a boli krásne, teda dúfam že aj budú, lebo po prečítaní tohoto tu som troska vystrašená, no zatial sa mi vždy všetko ujalo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 71.98 (?), 26.11.2007 7:46
Já musím reagovat na Vaši odpověď, poněvač modřín jsem měla na dostatečně zastíněné terase a co se týče nádoby - tak byl ve vymývané (kamínkové)  betonové nádobě, která byla dostatečně veliká. Při přesazení jsem viděla, že kořeny se vůbec nedotýkaly nádoby a navíc jeden rok byl na stejném místě krásný a druhý rok uhynul. Co mě zarazilo, tak se vůbec nevytvořila z rozbovaného místa žádná další nová větev. Koupila jsem ho se třemi větvičkami a jenom ty stále rostly a samozřejmě, že jsem je dle návodu, v létě zakrátila.  Marta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 26.11.2007 10:41
Mírným naříznutím kůry zjistíte jestli je ještě živý jinak můžete vyhodit špatným srůstem roubu s podnoží by zaschl jen roub podnož by znovu obrazila jesli není kůra zelená po seříznutí je suchý. I velký květináč se může v horku rozpálit až na 40-50 stupnů a kořeny pak trpí teplem a suchem špičky vlasových kořínků snadno odumírají a také záleží na přezimování tam také někdy trpí suchem a mrazem.

iI
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 26.11.2007 13:26
Co máte pořád s tím květináčem, spousta příspěvků nad Vámi o žádné nádobě nemluví, pěstovali ho normálně v zemi a taky zahynul.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.174 (?), 6.2.2008 20:20

Aj ja mám dva kúsky larixu-Pendula, kupila som ich od jednej pani v Stred. Čech., ktorá to má ako koníček, nakupujem tam už pár rokov, má pekné rastlimy a dobré ceny. Modríny mám už tretí rok a som snimi spokojná, vôbec niesu náročné, jeden mám volne v zemi a jeden na terase v drevenom črepmíku, jeden má polotieň a jeden slnko, na jar ich trocha prihnojím a inak si ich nevšímam a boli krásne, teda dúfam že aj budú, lebo po prečítaní tohoto tu som troska vystrašená, no zatial sa mi vždy všetko ujalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.107 (?), 2.3.2008 21:10

Udělal jsem podobnou zkušenost s  L.d. "krejčí". Také odešel do věčných lovišť. Než se mu to povedlo definitivně (první rok se mu moc nechtělo), tak jsem ho vyjmul z půdy (byl vysazen volně-ne v květníku) a zjistil jsem, že kořeny zavánějí houbou. Houba zničila vlasové kořínky a postupně pravděpodobně i celou rostlinu. Určitě byl infikovaný substrát. Kdo to zavinil? Já nebo pěstitel, od kterého jsem rostlinu koupil. Možná, že vyšší moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.115 (?), 2.4.2008 15:58

Mám jiný problém, modřín převislý mám dva roky, krásně raší, opadává tak jak se očekává, avšak má velké přírůsty- terminál 0,7m/rok a nevím zda terminál zkrátit, vyříznout, či nikoliv, případně jak. Kdo ví ať poradí. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.200 (?), 2.4.2008 20:43

Bylo by zajímavé, kolik procent zakoupených roubovaných kultivarů modřinů přežilo 2 až 3 zimy. Mnou zakoupený roubovaný modřín s kulovitou korunou nepřežil první zimu, ačkoliv nic jiného mi nezmrzlo/=vyhozené peníze/. Jedná se určitě o malou vitalitu těchto roubovaných modřínů, semenáče rostou dobře. Možná, že někteří pěstitelé používají odolnější podnože.Starší exempláře roubovaných modřínů nejsou zcela běžné. V knize V.Walter /Rozmnožování okrasných stromů a keřů/ píší, že modřín snáší dobře řez, což je prý málo známo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
klarka - (21) - 47.73 (?), 8.4.2008 16:21

tak tie moje dva prežiliaj túto zimu a už začínajú pučať

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.1 (?), 24.4.2008 17:49

Dobrý den, já jsem si přivezla převyslý modřín, je mu už asi 10 let, nevím jestli předtím na jaře obrážel, ale mě začaly pupeny trošičku zelenat, ale to je všechno nemají se k tomu aby vyrašily.Stromek vypadá suše, ale při ušípnutí je větvička zelená, myslíte,že by se dal třeba ostříhat úplně na krátko a čekat jestli vyrostou nové větve nebo je na odpis, nemáte někdo tuto zkušenost? Děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.146 (?), 13.9.2008 20:06

Modřín převislý mám asi 7 let, zakoupený v Obi, zasazený na zahradě na slunci, roste naprosto bez problémů. Na zimu opadá, na jarě vyraší nové jehličky. Nyní nijak zvlášť nezalévám ani nehnojím, počítám s tím, že je již řádně prokořenělý. Je asi 1, 50 m vysoký, jediný problém mám s dlouhými věrvemi, které se válí po zemi, tak ho občas nad zemí přistřihnu. Problémy s pěstováním mě překvapily, snad jen po zasazení je nutné ho pořádně zalévat, aby zakořenil, tak jestli vám neuschnul. Přeji hodně úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika