Modřín převislý - opadané jehličky



host - 204.1 (?)
23.11.2007 17:40
Možná, že jste si tento problém zavynili sami měli jste modřín v malé nádobě a tím pádem měl málo vláhy a prostoru pro růst kořenů zasazený někde přímo do zemně by mu udělolo určitě lépe převyslí modřín se roubuje na semenáč běžného modřínu a ten potřebuje dosti místa na kořeny a dost vláhy až když zakoření pak si vodu najde sám má kůlový kořen stačí několik dní na suchu a začne opadávat jehličí a jestli byl v květináči někde na úpalu květináč se rozpálí a zničí i kořeny které jsou po obvodu květináče a když se to opakuje několik dní za sebou je konec.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 5.16 (?), 10.10.2007 12:13

Máte pravdu, nezkoukla jsem datumy. No každopádně mě zase uschnul naroubovaný smrček, roub byl asi v metrové výšce. Na kmínku tedy. Když jsem ho vytahla, zjistila jsem, že bal uvnitř proschnul - a to jsem zalévala... tráva okolo byla normálně mokrá. Tak jestli vám nezaschly. A letos na jaře mi sluníčko sežehlo conicu. Na odpis. Jinak velké normální modříny nám rostou dobře. Ještě mě napadlo, co mšice, ty, které žijí na modřínech?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 10.10.2007 12:31
No právě, že při bližším laickém zkoumání jsme nic neviděli (žádné mšice), mě jenom napadlo, že by byl špatně srostlý v místě roubování, a proto skonal. Ale už jsem se s tím vyrovnala a od té doby nakoupila spoustu dalších rostlinek (modřín tedy už ne, ale začínám pomalu o něm opět uvažovat). Člověk rychle zapomíná a to je dobře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.104 (?), 15.10.2007 7:47
Dobry den, ja jsem si take poridila previsly modrin, po prvni zime krasne obrazil, vyrasila nova vetev, ale bohuzel to nevypada na modrin. Takze ze stromku visi nekolik modrinovych vetvi a smerem nahoru trci vetev podobna borovici. Moc hezke!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 15.10.2007 8:06
Jedině, že by si ve školkách při roubování spletli podnože a modřín naroubovali na borovici, takže máte unikát: dva v jednom.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.104 (?), 16.10.2007 20:08

Po opadani modrinu, bude vse jasne. Pokud zustane vetev trcici nahoru zelena, vloudila se chybicka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.9 (?), 28.10.2007 8:15

Jeden rok jsem koupil převislý modřím s modrými jehlicemi ve školce Litomyšl druhý rok zašel. Další rok jsem koupil převislý zelený modřín v Chocní, krásně rostl a další rok zašek. Nyní si roubuji převislý modřín sám a docela se daří (zatím rostou dobře). Návod byl uveden v TV receptáři, je to jednoduché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.249 (?), 8.11.2007 12:13
Výsadbová sezona 06/07 byla jedna z nejméně příznivých pro zakořeňování  rostlin: teplý podzim i zima (přezimovalo velké množství škůdců rostlinných i živočišných) a následné tropické léto. Tzn. že pokud nemá rostlina funkční kořenový systém a nepřijímá vodu, je v důsledku stálého vypařování narušena rovnováha mezi nadzemní a podzemní částí rostliny a rostlina se stím "vyrovná" tak, že uschne. Za extrémního sucha jsou tedy ohroženy  všechny rostliny, natož ty, které jsou vysazeny v posledních letech!! Nejčastější chyby se dopouštíme hned při výsadbě. Ideál je vysadit rostlinu s čerstvě zastřihnutými kořeny - bez balu, nebo bal opatrně "roztrhnout", aby se na kořeny nalepila zemitá kaše (ke kořenům přišlápneme). Pokud nastane suché období, růst jemných kořínků se zastaví - mnohdy to znamená pro rostlinu konec. Takže: podzemní část rostlin je stejně důležitá jako ta nadzemní, i když není vidět. A pokud je rostlina oslabena suchem, nemusíme zdůrazňovat vliv výše zmíněných chorob a škůdců, a také to, že na místě výsadby je příznivé dobře půdu propracovat.  Dalibor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.98 (?), 22.11.2007 14:22

Já jsem si koupila v loňském roce roubovaný modřín na kmínku. První rok se mu dařilo dobře, ale druhým rokem v létě jehličky zhnědly a posléze opadaly. Přesadila jsem ho z květináče do volné půdy a domnívala jsem se, že se jedná o houbovou chorobu, tak jsem 3x udělala postřik proti plísní. Čekala jsem jestli do podzima znovu obrazí, ale marně. Ještě budu čekat do jara, ale myslím, že už jsem o něj přišla. Domnívám se, že chyba bude u pěstitelů, kteří modřín roubují. Potřebují svou práci rychle prodat a mít peníze a už je nezajímá co dál - a v zahradnictví žádnou reklamaci neuznávají.

Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 23.11.2007 11:56
Taky si myslím, že chyba bude zřejmě u pěstitelů, asi roubované stromky prodávají dříve, než se přesvědčí, že roubovaná část se opravdu definitivně ujala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 23.11.2007 17:40
Možná, že jste si tento problém zavynili sami měli jste modřín v malé nádobě a tím pádem měl málo vláhy a prostoru pro růst kořenů zasazený někde přímo do zemně by mu udělolo určitě lépe převyslí modřín se roubuje na semenáč běžného modřínu a ten potřebuje dosti místa na kořeny a dost vláhy až když zakoření pak si vodu najde sám má kůlový kořen stačí několik dní na suchu a začne opadávat jehličí a jestli byl v květináči někde na úpalu květináč se rozpálí a zničí i kořeny které jsou po obvodu květináče a když se to opakuje několik dní za sebou je konec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika