Co vysázet před tuje



host - 204.131 (?) 
15.4.2010 10:35, zobrazeno: 12512x

Dobry den, chtela bych požádat o radu, jaké keře by bylo vhodné s ohledem na podobné nároky napři. z hlediska kyselosti pudy vysázet před tůje? Chtěla bych nějaké nejlépe kvetoucí, a aby byly nižší, napadly me rododendrony, azalky... nevim co dal... predem děkuji za napady  Handula

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 64.142 (?), 15.5.2010 23:25

Zkuste třeba perowskie - nízký keřík cca 50 cm, lze přirovnat k levanduli, kvete poměrně dlouho, je to nenáročná rostlina, jen je třeba dát pozor na přemokření, vyhovují jí spíš písčitější půdy, ale to lze při výsadbě upravit. Jinak neomzeujte se jen na keře, zkuste zkombinovat i trvalky, např. hosty, a své kouzlo mají samozřejmě vřesy a vřesovce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.13 (?), 16.5.2010 0:18

pěnišníky a azalky jsou docela velké keře, sice je můžete koupit malé, ale vyrostou, levndule by byla dobrá nebo nějaké bylinky, oregano, nebo krásně kvete mateřídouška a ta vůně:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.178 (?), 24.5.2010 16:19

Já mám před tujemi nasázené vajgélie, zlatý ptačí zob, hortenzie, japonský javor, skimie, jalovce, stříbrný smerk, hosty a brsleny... a spoustu dalších i kvetoucích trvalek. A všechno krásně roste. Tuje mi tvoří zelené pozadí zahrady - plot kolem dokola asi 2 m výšky. Spíše než tujemi se řiďte tím, aby se spolu snesly rostlinky, které před ně budete sázet. Jinak tuje snesou skoro všechno, pokud je nenecháte uschnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika