Zvonkové



host - 81.144 (?)
26.3.2024 20:20
Zvonkova z vlastního štěpování zatím plodí jen ochutnávkově. Jinak bez vady na kráse jablka ze starého stromu, kde někdy sklízím mají, stejně dobrou skladovatelnost jako Idared. Bohužel jsou pak cítit po tak dlouhé době sklepem, nemáme jen čistě na jablka. Před nedávnem jsem měl možnost v tuto dobu ochutnat Golden Delicious z Polska, baleno v igelitovém sáčku s obrázkem chlapce, který jí jablko. Už podle tvaru bylo ale jasné, že jsou to Zvonkova. Některá jsou štavnatá už i nasládlá. Jiná, která byla zřejmě podtržena barvy úplně zelené, chutově řepa. Biegler
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 80.10 (?), 26.3.2024 13:51, zobrazeno: 235x

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Máte někdo (nebo jste měl) jabloň Zvonkové? Jé s ním máte zkušenosti? Někde píší, že ve sklepě vydrží do další sklizně, tedy do léta dalšího roku, někde do května a někde, že jen do března. Jak dlouho vám vydrží (vydrželo) ve sklepě?

Druhá otázka je ohledně řezu, njeden zdroj uvádí, že řez v prvních letech raději neprovádět a vyvazovat také málo, druhý zdroj zase uvádí protiklad a píše, že třeba je hluboký řez, aby se větvil a že má sklony k vyholování.

A poslední otázka, jsou odrůdy jabloní u kterých se uvádí, že nejsou vhodné na pěstování na málo vzrůstných podnožích (třeba M9)  protože, jak se píše, jsou nepříliš plodná (například jsem to četl o Matčinu). Jak je na tom Zvonkové, je vhodné, nebo není na podnož M9? 

Můžete mi případně v těchto věcech doporučit nějaké skutečně hodnověrné zdroje?

Předem děkuji za rady, poznámky a postřehy.

Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 26.3.2024 20:20
Zvonkova z vlastního štěpování zatím plodí jen ochutnávkově. Jinak bez vady na kráse jablka ze starého stromu, kde někdy sklízím mají, stejně dobrou skladovatelnost jako Idared. Bohužel jsou pak cítit po tak dlouhé době sklepem, nemáme jen čistě na jablka. Před nedávnem jsem měl možnost v tuto dobu ochutnat Golden Delicious z Polska, baleno v igelitovém sáčku s obrázkem chlapce, který jí jablko. Už podle tvaru bylo ale jasné, že jsou to Zvonkova. Některá jsou štavnatá už i nasládlá. Jiná, která byla zřejmě podtržena barvy úplně zelené, chutově řepa. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.148 (?), 26.3.2024 20:54

Kdysi jsme Zvonkové nějaký čas měli, vydrželo do května v chladném sklepě. Ale chuťově nic extra, takže už není. Byl to čtvrtkmen na M4.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 27.3.2024 7:40
Loni jsme neměli jablka, nestříkal jsem padlí na Idared a tak to dopadlo. Takže někdy bereme jablka ze supermarketu na ochutnávku. Z 90 % je to chutově hrůza, těch pár vyzrálých zvonkových patřilo k těm lepším, která jsem z toho všeho ochutnal.Ten starý strom Zvonkova plodí (i když střídavě) bez jakékoliv péče, proto jsem si tuto odrůdu vybral k pěstování na zahradě. Podnože vám neřeknu, protože sám nevím, co mi opravdu poslali. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika