Zpustlý sad



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.101 (?)
14.12.2019 20:50

Elstar to nebude, některé znaky jsou jiné. Za Bláhovku bych byl moc rád, akorát bych u ní čekal spíše menší plody - tady jsou střední až větší. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.2.2018 9:47

Větší plody Bláhovy oranžové jsou skutečně renetovitě plošší. Drobné plody při větší úrodě jsou kulaté, některé dokonce vyšší než širší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 116.18 (?), 13.12.2019 14:20

Tak se ještě znovu vracím k té mně neznámé odrůdě podobné Cox. renetě, kterou se mi nedaří určit. Letos v sadu měla opět velkou úrodu výborných plodů, skoro bez projevů strupovitosti (odhadem tak každý padesátý plod měl jeden malý stroupek). Sklízel jsem ve třech termínech.

Napadlo mě i Ribstonské jako jeden z rodičů Cox. renety. Ty zkoušené odrůdy byly vždy na kraji řad v množství 1-4 ks od každé odrůdy, ale této je více (možná několik desítek) a rostou uvnitř sadové výsadby.

Každopádně teď je to doma nejvíce konzumovaná odrůda. Chudák Topaz a spol. smiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.146 (?), 14.12.2019 12:31

Jablka na fotografii mě velmi připomínají odrůdu Elstar, kterou jsem v 70 tých letech pěstoval. Velmi úrodná odrůda Chuť byla navinule sladká, aromatická a velmi dobrá. Jenom mě zaráží odolnost proti strupovitosti. Tu má Elstar poměrně nízkou, ale podle mých zkušenností netrpěl jí tolik jako Golden Delicious nebo Spartan. Padlím trpěl velmi málo.Elstar vznikl v Holandsku, křížením odrůd Golden Delicious a Ingrid Marie. Pěstuje se doposud a vzniklo mnoho mutací. U nás asi nejznámější Bel-El, Valstar a jiné. Některá z mutací se dá někdy koupit i v supermaketu. Ribstonské to asi nebude, to trpí hodně rzivostí, červená barva je trochu matnější, ve skladě hodně vadne a úrodnost je slabší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.12.2019 13:24

Nenapíšu nic jiného než před bezmála 2 lety. Jedná se na 90% o Bláhovu oranžovou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.101 (?), 14.12.2019 20:50

Elstar to nebude, některé znaky jsou jiné. Za Bláhovku bych byl moc rád, akorát bych u ní čekal spíše menší plody - tady jsou střední až větší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika