Zpustlý sad



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 116.18 (?)
13.12.2019 14:20

Tak se ještě znovu vracím k té mně neznámé odrůdě podobné Cox. renetě, kterou se mi nedaří určit. Letos v sadu měla opět velkou úrodu výborných plodů, skoro bez projevů strupovitosti (odhadem tak každý padesátý plod měl jeden malý stroupek). Sklízel jsem ve třech termínech.

Napadlo mě i Ribstonské jako jeden z rodičů Cox. renety. Ty zkoušené odrůdy byly vždy na kraji řad v množství 1-4 ks od každé odrůdy, ale této je více (možná několik desítek) a rostou uvnitř sadové výsadby.

Každopádně teď je to doma nejvíce konzumovaná odrůda. Chudák Topaz a spol. smiley


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.2.2018 9:47

Větší plody Bláhovy oranžové jsou skutečně renetovitě plošší. Drobné plody při větší úrodě jsou kulaté, některé dokonce vyšší než širší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 116.18 (?), 13.12.2019 14:20

Tak se ještě znovu vracím k té mně neznámé odrůdě podobné Cox. renetě, kterou se mi nedaří určit. Letos v sadu měla opět velkou úrodu výborných plodů, skoro bez projevů strupovitosti (odhadem tak každý padesátý plod měl jeden malý stroupek). Sklízel jsem ve třech termínech.

Napadlo mě i Ribstonské jako jeden z rodičů Cox. renety. Ty zkoušené odrůdy byly vždy na kraji řad v množství 1-4 ks od každé odrůdy, ale této je více (možná několik desítek) a rostou uvnitř sadové výsadby.

Každopádně teď je to doma nejvíce konzumovaná odrůda. Chudák Topaz a spol. smiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.146 (?), 14.12.2019 12:31

Jablka na fotografii mě velmi připomínají odrůdu Elstar, kterou jsem v 70 tých letech pěstoval. Velmi úrodná odrůda Chuť byla navinule sladká, aromatická a velmi dobrá. Jenom mě zaráží odolnost proti strupovitosti. Tu má Elstar poměrně nízkou, ale podle mých zkušenností netrpěl jí tolik jako Golden Delicious nebo Spartan. Padlím trpěl velmi málo.Elstar vznikl v Holandsku, křížením odrůd Golden Delicious a Ingrid Marie. Pěstuje se doposud a vzniklo mnoho mutací. U nás asi nejznámější Bel-El, Valstar a jiné. Některá z mutací se dá někdy koupit i v supermaketu. Ribstonské to asi nebude, to trpí hodně rzivostí, červená barva je trochu matnější, ve skladě hodně vadne a úrodnost je slabší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.12.2019 13:24

Nenapíšu nic jiného než před bezmála 2 lety. Jedná se na 90% o Bláhovu oranžovou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.101 (?), 14.12.2019 20:50

Elstar to nebude, některé znaky jsou jiné. Za Bláhovku bych byl moc rád, akorát bych u ní čekal spíše menší plody - tady jsou střední až větší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika