Zlatohlávek zlatý



Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?)
16.2.2009 18:03

Rád bych se přiklonil k panu Stanislawovi. Do určité doby jsem zlatohlávka obdivoval. Dokonce byl kdysi vyhlášen broukem roku. Je to s ním asi tak, jako s ostatními škůdci. Líbí se mi do té doby, než se příliš rozmnoží a začnou páchat nadměrné škody. Dali se mi do výstavních kosatců, růží a pod. květin kde se živí pylem a z napadeného květu zbydou než cáry. Kdyby jen to, ale likvidují i broskve, kde se vžírají do dužniny. Ani sršni a vosy na broskvích tolik škody nenadělají. Jak je tlumit ale nevím. Dost možná sledovat kompost, kde se ukrývají jejich larvy podobné ponravám chroustů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 146.18 (?), 16.2.2009 17:02, zobrazeno: 68206x

Zdravím všechny zahrádkáře a sadaře,

 potřeboval bych poradit jak účinně zakročit ptoti brouku Zlatohlávkovi zlatému. Je to až neuvěřitelné kolik se mně toho objevuje na jabloni, a jak se říká kdo zaváhá než... tady platí 100%. Až 30 brouků na jednom jablku.Prosím poraďte. Děkuji Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 16.2.2009 17:40

Pane Pavle, klidně mně pošlete číslo Vašeho účtu a já Vám pošlu 100Kč za ty jablka, což je asi za 5kg.  Ale Zlatohlávky nechte, je to paráda všech zahrad. Skoro si troufnu tvrdit, že se k mé nabídce připojí i další zahrádkáři. Stanislaw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.18 (?), 16.2.2009 17:55

No to by tam těch 5 kilo, po těch potvorách napřed muselo zůstat!!! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 16.2.2009 18:03

Rád bych se přiklonil k panu Stanislawovi. Do určité doby jsem zlatohlávka obdivoval. Dokonce byl kdysi vyhlášen broukem roku. Je to s ním asi tak, jako s ostatními škůdci. Líbí se mi do té doby, než se příliš rozmnoží a začnou páchat nadměrné škody. Dali se mi do výstavních kosatců, růží a pod. květin kde se živí pylem a z napadeného květu zbydou než cáry. Kdyby jen to, ale likvidují i broskve, kde se vžírají do dužniny. Ani sršni a vosy na broskvích tolik škody nenadělají. Jak je tlumit ale nevím. Dost možná sledovat kompost, kde se ukrývají jejich larvy podobné ponravám chroustů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.18 (?), 16.2.2009 18:09

Radí zkácet strom, že se drží pod kořeny, ale ta jablň je krásně vzrostá a jonatáci velký a sladký. Tak nevím, už jsem vzkoušek dusík tam fouknout plyn a furt nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 29.17 (?), 16.2.2009 18:32

Váš příspěvek mě překvapuje. Zlatohlávky mám na zahradě v malém množstvi a jsou zpestřením. Při přehazování kompostu nacházím jejich ponravy. Jsou podobné ponravě chrousta. Bývá jich tak ku 30 ks. Zachovávám je, protože mi neškodí, trochu hospodaří na růžích a tu a tam na jablku. Asi by se nechali vábit na loňská půlená jablka v počátku léta umístěná v pasti k tomu účelu zkonstruované. Také by je mohl lákat jablečný mošt. Případně kombinace obojího. Odchytnuté bych nabídnul..., ne nebudu vás navádět, mohl by to být trestný čin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 16.2.2009 22:07

Hmm, zajímavé. Že někoho 16. února trápí záplava zlatohlávků...
Že by vyžírali jablka, to slyším poprvé.  Trochu to zavání pavlovskou recesí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 17.2.2009 20:42

Dobrý večer, pane Miloši, myslím,že tentokrát to není "pavlovská recese".Našla jsem si na internetu zlatohlávky, a tam je, že se larvy živí dřevnou suchou drtí, ale dospělí brouci pylem a šťávou ovoce, např,jablek.Takže jsou to opravdu krásní brouci, ale... Zdravím vás Berta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 17.2.2009 21:09

Já vím, čím se zlatohlávci živí, ve své sbírce z dětství mám přes 800 brouků a 6 druhů zlatohlávků. Přesto považuji záplavu zlatohlávků za nesmysl a únorové starosti na toto téma dvojnásob. Maximum výskytu imag je v červnu, v době zrání většiny odrů jablek je nález zlatohlávka - alespoň tam, kde jsem se pohyboval - spíš vzácnost. Rád si prohlédnu fotogragfie s 30 brouky na jednom plodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.18 (?), 19.2.2009 18:00

Pane Miloši,

jsem autorem tohodle článku, a nic jsem si nevymyslel, v létě vám pořídím fotografie a zašlu.Sám jsem se divil.S pozdravem Stojkovič Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika