Zimni jablon s tvrdymi plody pozde dozravajicimi



PepaS - (30) - 217.186 (?)
2.4.2019 18:48

Nic moc jsem myslel kyselé, Rubín mám rád, jde mi o to aby jablka dozrála i u mne v 500 m. JS

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 184.133 (?), 2.4.2019 7:46

V neděli jsem chroupal Goldstar a říkal jsem si, proč se o něm občas nepíše. Má podle mne dost silnou slupku, ale jinak lahodná chuť, příjemné aroma, šťavnaté, výtečné. A jako se zapomíná na Goldstar, nikdo nevzpomene na jablka, která vydrží do nových a jsou už opravdu historicky prověřená - v chuti kontrastní Jeptiška (Železné) a Strýmka.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.200 (?), 2.4.2019 8:39

Úroda Goldstarů byla loni mimořádná, tak jsem ho - shodou okolností - včera taky chroupal. Oceňuji, že dlouho vydrží a málo vadne. Chuť je dobrá, obzvlášť na tuto dobu. Jenže - loňský rok byl teplotně nadnormální a Goldstar v horších letech u nás špatně dozrává. A porovnám-li Goldstar s ostatními žlutoplodými rezistenty - kříženci s Goldenem (Goldstar je, tuším, Bohemia x Vanda) - tak Opál, Sirius, Orion chutnají přeci jen lépe. Navíc Goldstar vyholuje skoro jako Rubín, takže chápu, že jeho sláva je za zenitem.
    Na Jeptišku i Strýmku občas vzpomeneme, odvahu k zakousnutí do nich ovšem najde málokdo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaS - (30) - 219.216 (?), 2.4.2019 12:00

Pane Vysloužile, rád bych se zeptal, která jabloň ze žlutoplodých u Vás

nejlépe dozrává. Rád bych jednu žlutoplodou jabloň zasadil, ale nevím.

Třeba Gold Bohemia u souseda nic moc. JS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.4.2019 16:38

...rád bych se zeptal, která jabloň ze žlutoplodých u Vás nejlépe dozrává

Loni se vyvedly všechny a prim zahrál Opál. V jiných letech je to asi ta Gold Bohemia. Co znamená u souseda nic moc? Jestli Vám Rubín nechutná, pak chápu, já ho mám rád. Chuťově dobrá a njenáročná je Auralia, má ale drobnější plody. Otava taky málokdy zklame, ovšem Orion a spol. chutnají lépe. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaS - (30) - 217.186 (?), 2.4.2019 18:48

Nic moc jsem myslel kyselé, Rubín mám rád, jde mi o to aby jablka dozrála i u mne v 500 m. JS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.4.2019 22:39

Gold Bohemi a Rubín se liší jen barvou slupky. Já rozdíl v chuti ani době zrání nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 24.4.2019 9:21

Příliš to do tohoto vlákna nepatří, nicméně bych měl dotaz na zkušenější.
Letos na jaře jsem koupil a vysadil Admirál, Sirius, Merkur a Angold (přestože už začínám bojovat s omezeným prostorem, tak ovlivněn názory na zahrada.cz, neodolal jsem :-))
U Siriuse a Admirálu se objevilo pár květů. Ačkoliv vím, že bych je měl všechny v prvním roce otrhat, zvědavost a nedočkavost mi velí aspoň jeden plod nechat dozrát.
Je zásada nenechat strom plodit v prvním roce opravdu tak striktní (popř. je to odrůdově závislé?), že to má "zásadní" vliv na další vývoj stromku,
nebo si to mohu dovolit s klidným svědomím? (Dříve u podobně zakoupeného stromku Goldstar v prvním roce jsme dva plody nechali a nemělo to napohled žádný vliv - plodí dobře)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 24.4.2019 12:22

Nie je to striktná zásada. Vždy treba vychádzať z toho ako stromček vyzerá. Ak má normálne prírastky a nie je to vyslovený "chcípák", tak pokojne 1-2 plody môžete ponechať. Samozrejme ak sú konáriky také že ich unesú. Niekedy sa stane, že mladý stromček po odkvitnutí potenciálnu násadu sám zhodí, ak uzná za vhodnejšie aby ešte nerodil.  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 24.4.2019 12:37

Díky, to mi stačí - a vyhovuje. Teď jsem také rád, že jsem vykopal jámy pro výsadbu větší než jsem dříve míval ve zvyku a naplnik kvalitní a výživnou zeminou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika