Příspěvky uživatele - PepaS

Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2021, 3.8.2021
Kuky, chtěl bych se Vás zeptat jaký typ postřikovače používáte.
Pomůcka pří výběru jádrovin, 11.1.2021
Za sebe bych řekl, že výběr odrůd jabloní nebyl tak špatný a vzhledem, že časopis je určen široké veřejnosti / i matkám v domácnosti / tak základní informace tam obsažené svoji hodnotu mají. Forma,  zkušenosti pěstilů z různých pěstitelských... celý příspěvek >
Boikovo obrovské, 14.10.2020
Pokud je to otázka na mne, tak nevím určitě bude záležet na půdních podmínkách. Mám 2 stromky MM106 a M 26, ale rodit budou asi až příští rok. Vzhledem k tomu, že mám pihovitost na Anetě tak si s Admirálem nedělám iluze. JS
Česnek sezóna 2020/2021, 7.10.2020
Zkoušel jsem různé odrůdy česneků a hledal tu, která by mi vyhovovala u mne v 500 m. Letos to bude Havel, Dukát a Noname / údajně ruský paličák / ještě zkusím Topaz. Sážu až skutečně padne teplota půdy pod 9°. Mořím pouze Sulkou cca 2 hod a zatím... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 8.9.2020
Pánové nechytejte se za slovíčko. Oba jste prvotřídní znalci a pěstitelé, tak si myslím, že je to zbytečné. Faktem je, že pihovitost Admirálu je jeho velké mínus. Sám mám dva jeden na M106 a druhý na A2. Zatím neplodí, tak jsem sám zvědav co mne... celý příspěvek >
Akane - perla podzimu, 7.9.2020
Nádhera. Díky Vaší propagaci odrůd Akane jsem ji také vysadil a letos mám první tři jablka. Bohužel jedno má pihovitost a jedno načaly vosy. Tak jsem jej ochutnal a přestože bylo popotržené bylo velmi dobré. Bude to má oblíbená odrůda. Je zajímavé,... celý příspěvek >
Víčka na rajském protlaku hned po zavaření vypouklá nahoru, 29.8.2020
Ta víčka byla vypouklá hned po zavaření nebo až když to vystydlo. U ještě horkých sklenic je to normální. 25 minut by mělo stačit, ale musí to být 25 minut po dosažení teploty 85°. Já zavařuji okurky 20 min po dosažení 80° a jsou akorát
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 1.4.2020
Díky za info, jdu na to. JS
Topaz nepřekonaný, 10.1.2020
Topaz? Tento týden jsem zakoupil bedýnku jablek Topaz u sadaře / můj stromek začne plodit asi letos/, u něj skladováno při nízké teplotě. Chuťově skvělý ostřejší kyselinka jemně doplněná sladkostí, vysoká šťavnatost. Po zkonzumování jednoho jsem šel... celý příspěvek >
Odrůda Jarka, 21.12.2019
Holovousy
Hádanka, 14.11.2019
Taky zkusím: 1/GD 2/RedCap 3/Pinova 4/Heliodor 5/Lucy 6/Coxova 7/Jonagold 8/Florina 9/Ligol 10/Braeburn 11/Rubinola 12/Admirál
Braeburn, 31.10.2019
Ano to je ta tabulka OU o které píši výše.JS
Braeburn, 29.10.2019
To je sice pravda, ale jako orientace při výběru mohou dobře posloužit, zrovna váhám zda Braeburn zkusit.Testovat nevhodně zvolenou odrůdu /jsem v 500 m/  trvá 4 a více let. JS
Braeburn, 29.10.2019
Našel jsem tabulku sklizňové zralosti jádrovin z roku 2010, nemáte odkaz na nějakou novější? Děkuji JS
Jabloň Lucy, 20.10.2019
Lucy nabízí Fytos a bude je mít po 10.11 i prodej stromků Uherský Ostroh.JS
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika