Začínáte roubovat?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?)
14.3.2009 20:42

1. Rouby se roporučuje odebírat z jiční strany, kde jsou nelépe vyzrálé. Osobně si ale myslím, že to velký vliv na ujímání nemá.
2. Roubuji pouze jednoletými rouby. Tu na fóru jsem se poprvé dočetl, že nějteří roubují i starším dřevem.
3. V tuto dobu je v pohodě možné odebírat rouby a roubovat (kopulací). Pro roubování za kůru ještě není vhodná doba - neteče míza. V tuto dobu nařezané rouby jádrovin půjdou použít i později za kůru, u roubů peckovin bude problém uderžet je nenarašené. Proto je lepší rouby peckovin - hlavně třešní - řezat už v prosinci.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 55.221 (?), 9.3.2009 22:53, zobrazeno: 20218x

Začínáte roubovat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 10.3.2009 0:33

Zatím ne, protože jak říkal klasik Kemr: "A chčije a chčije..."  Dokonce i u nás!! (jM)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 10.3.2009 13:05

Myslím si, že nyní je doba roubování peckovin (kopulací) Na jabloně je času dost. Určitě to půjde lépe v příjemnějším počasí, narašení uschovaných roubů nehrozí.
   Jaké roubovací nože používáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 10.3.2009 15:30

V roubování jsem začátečník. Před rokem jsem si koupil od soukromníka na trhu pěkný roubovák s dřevěnou střenkou. Bohužel jsem musel kompletně předělat ostří, protože byl broušený z obou stran. Celkem dobře drží ostří, ale zjistil jsem, že daleko nejlépe se mi roubuje s klasickým kuchyńským nožem ze Sedlčan, se kterým mimo roubovací sezonu zabíjím králíky  .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.198 (?), 14.3.2009 17:00

Nemám veľké skúsenosti s vrúblovaním.Niekedy sa mi zadarí, inokedy nie.

Väčšinou ani neviem dôvod prečo som bol neúspešný.

Zaujíma ma, aké sú najvhodnejšie vrúble jabloní a to napr.:

-či z južnej časti stromu

- či jednoročný, dvojročný   i starší prútik

-či je ešte možné aj v tomto období odrezať vrúble a vrúblovať

Bol by som vďačný za skorú odpoveď, iste to zaujíma aj viacerých začiatočníkov.Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 75.144 (?), 14.3.2009 19:45
Nejlepší výsledky jsem měl, když několik dní po roubování pršelo. Takže chce to jen maličkost - zajistit, aby po roubování týden pršelo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 14.3.2009 20:42

1. Rouby se roporučuje odebírat z jiční strany, kde jsou nelépe vyzrálé. Osobně si ale myslím, že to velký vliv na ujímání nemá.
2. Roubuji pouze jednoletými rouby. Tu na fóru jsem se poprvé dočetl, že nějteří roubují i starším dřevem.
3. V tuto dobu je v pohodě možné odebírat rouby a roubovat (kopulací). Pro roubování za kůru ještě není vhodná doba - neteče míza. V tuto dobu nařezané rouby jádrovin půjdou použít i později za kůru, u roubů peckovin bude problém uderžet je nenarašené. Proto je lepší rouby peckovin - hlavně třešní - řezat už v prosinci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
VašekB - (38) - 166.20 (?), 14.3.2009 20:56

Jen náhodou jsem kiknul na,,začínáte" a snat jsem to neměl ani dělat. Běží tu diskuze roubování, kde šlo normálně pokračovat a právě jsem tam chtěl dát fotky jak se vede nůž při řezu, dělá jednoduše uvazek, nabroušení nože a tak. Tak mě to nějak přešlo, možná je tu ještě několik dalších stejných témat a kdo se v nich má vyznat. VašekB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 15.3.2009 20:39

Myslím, pane Beran, že byste měl ve svém příspěvku pokračovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lib. - (22) - 180.65 (?), 16.3.2009 11:34

Pane Berane, myslím, že toto je právě vhodné místo pro Váš zamýšlený příspěvek. Začátečníci se poučí a současně ovlivníte další osud tématu. Ať nemusíme hledat jinde. Díky Libuše   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika