Vhodne odrody jabĺk na pálenku



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
28.10.2018 9:26

Jednodruhový destilát jsem zkoušel jen ze tří odrůd - Grávštýnské, Čistecké a jadernička. Rozdíly byly poměrně malé,  vůně Čisteckého byla v destilátu patrná, ale příliš jej neobohatila. Častěji jsem vyráběl jednodruhový jablečný burčák. Tam byl bezkonkurenčně nejlepší odrůdou Šampion, z něhož se nápoj nejvíc podobá vinnému.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 26.23 (?), 28.10.2018 8:18

Jak psal pan Vysloužil o těch teplých kvasných prostorách tak to je velmi silný argument. Z praktického hlediska možná nejdůležitější. Část jablek mám ještě na stromech, nebo pod, a nemít vytápěnou kvasírnu nevěděl bych kam s nimi. Do a ze sklepa by se mi je tahat nechtělo. Zvlášť drť.
(Tuším, že Rubíny, Bohemie apod. to jsou).
*
Pro navnadění fotka z letošní nadúrody:

Rafael.

2018
2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 28.10.2018 8:59

Ještě jednou. Rozšrotovat, vymoštovat, nechat zkvasit a vypálit, je možné kteroukoli odrůdu nebo směs odrůd. Ovšem suveréně nejlepší mošty, nejen pro zamýšlené kvašení, dávají Panenské české a Jadernička moravská, Obojí prodává p. Pešek z Bojkovic www.stareodrudy.org... a má i zásilkovou službu. Můžete mi věřit, jenom letos jsme v moštárně zpracovali na 14 tun jablek, takže vím, o čem mluvím. Z novějších odrůd zaujal mošt z Akane a z Nabelly.

Asi tak
Asi tak
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.10.2018 9:26

Jednodruhový destilát jsem zkoušel jen ze tří odrůd - Grávštýnské, Čistecké a jadernička. Rozdíly byly poměrně malé,  vůně Čisteckého byla v destilátu patrná, ale příliš jej neobohatila. Častěji jsem vyráběl jednodruhový jablečný burčák. Tam byl bezkonkurenčně nejlepší odrůdou Šampion, z něhož se nápoj nejvíc podobá vinnému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 28.10.2018 11:47

Kvalitu burčáku ze Šampionu mohu potvrdit. Malé množství jsem si letos také připravil a chutnal mi dokonce víc, než zakoupený burčák z jižní moravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.71 (?), 29.10.2018 19:46

V loňském roce, kdy u nás žádné jiné ovoce na pálení nebylo, jsem cvičně zkusil vypálit z Goldenu. Výsledek nebyl špatný, ale hruška Solanka to není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika