Urceni odrudy jablone



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 130.119 (?)
2.11.2013 0:40

Zdravím p.J.Dušáka!

Odborníkov, ktorí vedia spoľahlivo určiť odrodu na diaľku iba podľa snímky plodu, je ako šafránu. Jedným z nich bol napr. dnes už nežijúci Ing. Bouchal. Okrem vzhľadu sú k diagnostike potrebné aj vôňa šupky a chuť dužniny. Pokiaľ je obsah cukrov a kyselín + príchuť po Coxovej renete podobná odrode Bláhovo oranžové, potom je vysoká pravdepodobnosť identity odrôd. Pomohla by aj návšteva výstavy ovocia, kde sa Bláhovo oranžové nachádza. Organizátori výstavy po skončení akcie istotne ponúknu kúsok plodu k degustácii alebo prinajmenšom prezradia adresu pestovateľa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
akelacz - (17) - 129.10 (?), 30.10.2013 16:33, zobrazeno: 3614x

Zdravim,

Na zahrade mi roste stara jablon, u ktere nevim o jakou odrudu se jedna. Po precteni jedne nedavne diskuze, si myslim, ze by se snad mohlo jednat jednat o Blahovu renetu. Prikladam fotku z pondeli.

Pomuze nekdo urcit, jaka to je odruda?

Dekuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 1.11.2013 19:10

Nu pane Jene já Vám s Vaší neznámou odrůdou nepomohu, protože jsem tak jako Vy bezradný, ale po oživení vlákna možná přibudou nějaké tipy.Mám taky jednu "neznámou podzimní sortu, o jejímž původu nevím zhola nic.

Moje podzimní odrůda déle nevydrží, ztěží do konce roku.Co se týče její chuti, mohu prohlásit... kdybych při její konzumaci měl zavázané oči šátkem, myslel bych si, že jím báječné kořeněné plody, s mandlovou příchutí nějaké "kožené renety".Říkám to proto, že kožených odrůd je více druhů, a lze najít rozdíly, přinejmenším ve vzhledu, ale i chuti... některé s líčkem, některé bez.Měli jsme kdysi "nějakého kožucha",plody s červeným líčkem, a výborné chuti... takové nám nyní nabízejí tyto plody, s hladkou strakatě zbarvenou slupkou, neznamého původu.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.5 (?), 1.11.2013 19:44

Naše Bláhovo oranžové vypadalo podobně, ale strom ani fotku už nemám.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.5 (?), 1.11.2013 19:45

... to bylo k té první fotce - p.Dušáka.   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 130.119 (?), 2.11.2013 0:40

Zdravím p.J.Dušáka!

Odborníkov, ktorí vedia spoľahlivo určiť odrodu na diaľku iba podľa snímky plodu, je ako šafránu. Jedným z nich bol napr. dnes už nežijúci Ing. Bouchal. Okrem vzhľadu sú k diagnostike potrebné aj vôňa šupky a chuť dužniny. Pokiaľ je obsah cukrov a kyselín + príchuť po Coxovej renete podobná odrode Bláhovo oranžové, potom je vysoká pravdepodobnosť identity odrôd. Pomohla by aj návšteva výstavy ovocia, kde sa Bláhovo oranžové nachádza. Organizátori výstavy po skončení akcie istotne ponúknu kúsok plodu k degustácii alebo prinajmenšom prezradia adresu pestovateľa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika