Jak se stříhají ovocné stromy?



Roman007 - (35) - 119.228 (?)
17.1.2015 17:12

Dobrý den,

Vubec mi to nevadí. Jen jsem nemohl přijít na to, jak se vložit více než jednu fotku a teď jsem tu četl, že musím být registrovaný a tak jsem se teď registroval.

Ještě přikládám jedno foto.

Děkuji


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 119.228 (?), 17.1.2015 14:28, zobrazeno: 50836x

Dobrý den všem,

Mám prozbu. Dedokázal by mi někdo ukázat, co na jabloních odstříhat a odřezat pryč? Nafotil jsem pár snímků a pomohlo by mi, kdyby třeba v malování zaznamenal šipkou, co pryč. Nikdy jsem to nedělal. Zahradu máme prvním rokem. Ani nevíme, co je to za odrůdy.

Pořád koukám na videa a čtu tak nějakou představu mám. Ale jistý si nejsem.

Fotky jsem umístil sem.

Mnohokrát děkuji za každou radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 17.1.2015 16:31

Proč ty fotky nedáte sem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.224 (?), 17.1.2015 16:35

Přiznám, že mě to rozbalování souborů taky přestalo bavit.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.16 (?), 17.1.2015 16:53

Souhlas s Ferdou, podívala bych se, ale takhle oklikou frown neee...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 144.75 (?), 17.1.2015 17:10

Dúfam že sa nenahneváte ak tie vaše fotky dám sem ja. Takéto sťahovanie mnohých odradí. Takže som to stiahol, rozbalil a dal sem. Snáď niekto poradí. 







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roman007 - (35) - 119.228 (?), 17.1.2015 17:12

Dobrý den,

Vubec mi to nevadí. Jen jsem nemohl přijít na to, jak se vložit více než jednu fotku a teď jsem tu četl, že musím být registrovaný a tak jsem se teď registroval.

Ještě přikládám jedno foto.

Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 144.75 (?), 17.1.2015 17:27

Podľa mňa sú tie vaše stromky moc prehustené. Na fotografiách takýchto stromov sa dosť ťažko zaznačuje kde treba rezať. Treba ich podľa mňa v prvom rade presvetliť. Všetko staré, choré, do vnútra rastúce a tiež hore rastúce odstrániť. Netreba sa báť, bude z toho hromada dreva ale týmto stromom to pomôže. Ak sú to jablká alebo hrušky tak rezať hneď po zime, kôstkoviny je lepšie v čase vegetácie. Netreba sa toho báť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.228 (?), 17.1.2015 18:16

tiež hore rastúce odstrániť    Tak to bych tedy určitě nedělala, a už vůbec ne v předjaří, výsledkem by bylo, že strom obroste vlky stejně ne-li víc znovu. Odstranění, nebo lépe průklest těchto větví by se měl rozložit minimálně na dva, tři roky, jak navrhuje moudivláček alois. A provádět co nejpozději na jaře, dokud strom neobroste listím a je ještě vidět do koruny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 144.75 (?), 17.1.2015 21:26

Netreba sa toho hlavne báť. Už som zopár takýchto stromov riešil. A ak pán chodí k stromkom častejšie, tak vlky sa dajú priebežne vylamovať, to nie je problém. Ten strom a hlavne plody potrebujú slniečko. Takto sa degraduje kvalita a veľkosť plodov. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 17.1.2015 17:22

Tady ani nejde o to, kterou větvičku odstranit, kterou ponechat, protože je to neprostupná houština... něco jako rozdělit čočku a hrách do dvou ošatek.Spíše bych poradil prosvětlit houštinu na místě, na základě vlastního úsudku.Ponechat vybrané plodonoše v delším odstupu od sebe, aby si nepřekážely, a každý plodonoš aby měl dostatek prostoru, světla.Zbytek mezi nimi odstranit.Ponechané plodonoše nezakracovat nůžkama, pouze některé bujné sesadit za polovinou délky na větve nižšího řádu... to jest mladší výhon, než je mateční.

Jestliže odstraníte v jednom roce z celkového množství dřeva koruny více jak polovinu obrostu,podpoří se nežádoucí tvorba vlků(nových letorostů rostoucích zpříma nahoru).Nejlépe je rozdělit radikální řez na více pozdnějarních etap,s přihlédnutím k alternaci úrody.V roce nadúrody řezat více,a naopak...když strom vynechá v plodnosti řezat méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika