TreeGuard



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.48 (?)
19.1.2017 21:29
Viktor: No, ono to záleží aj od toho čo človek robí, s tou motykou to nie je až taká zábava 😉...Dnes som si vybehol na bicykli - síce mínus 5, ale slnko, bezvetrie a suchá cesta (a okolo nej haldy snehu) - viď fotka. Paráda! Po 15 minútach mi endorfíny "tiekli ušami", tých 60km som ani necítil, a už vôbec nie nejaké ramená či kríže. (Ospravedlňujem sa za odbočenie od záhradkárskej tematiky). IH
Zimné zátišie so stromom a bicyklom.
Zimné zátišie so stromom a bicyklom.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.138 (?), 19.1.2017 19:03
Myself-Tree-Guard: Ja to robím takto (viď foto). Ale nikomu to neodporúčam - je to prácne, je to time-consumpting, bolia potom ramená a kríže. A nie je to ani žiadna novinka. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 19.1.2017 19:15

Konečne sa tu objavili aj rôzne návrhy dobré nielen negatíva od tých samých starých zahradkarov negativistou všetko nové je špatné.

ja som tu asi najmladší (aj najkrajší), teda nezapadám do kategórie "starých negativistov", ale toto za tú cenu by som kúpil buď po úraze hlavy alebo lobotómii. samozrejme je to len môj názor, každý nech si urobí svoj. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 19.1.2017 20:28

Kdyby to sem nevložil pan Fiala, řekl bych si - aha, zas nějaký prodejce, co své zboží nemůže prodat a nechce platit za reklamu...

Starý negativista.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 72.19 (?), 19.1.2017 20:46

Na zahradu se v sezoně dostanu jednou za 14 dní, někdy za měsíc. A ač jsem stupencem stylu pana Hlavatého, časově to nedávám (plevel je rychlejší). Zkoušel jsem s velmi dobrými výsledky mulčovat štěpkou z jabloní - velmi se mi to osvědčilo. ALE je potřeba si uvědomit, že tlející mulč odebírá hodně dusíku (broskvoně brzy stagnovaly) a taky jsem s tím velmi rychle skončil po návštěvě hlodavců! Deset štíhlých vřeten na J-TE-E padlo. Mulč už nikdy více! Teď to řeším u zbylých stromků hákovými "prsty" a sporadickou okopávkou.

Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 19.1.2017 20:56
Je tu už pomerne dosť príspevkov na tomto vlákne, ktoré v podstate rieši ako brániť v raste plevelu okolo kmienkov. Mňa teší, že tu ani raz nepadlo slovo "glyfosát" (možno Ste si to niektorí tiež všimli). Možno náhoda (malý súbor), alebo že by trend? Ak áno, tak pre mňa potešiteľný. 😃. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 19.1.2017 21:02

tak môj obľúbený totálny herbicíd je ocot, soľ, lyžička prostriedku na riad :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 19.1.2017 23:24

ALE je potřeba si uvědomit, že tlející mulč odebírá hodně dusíku (broskvoně brzy stagnovaly)

Ono to tak úplně není. Ze dvou důvodů:
1. Tlející dřevo a obecně materiály s vysokým poměrem C/N berou dusík z půdy, ale jen pokud jsou do ní zapraveny. Pokud na ní leží jako mulč, je ten odběr minimální (odehrává se jen na styčné ploše). Rozklad štěpky ležící je oproti zaryté taky mnohem pomalejší.
2. Ten odebraný dusík se nikam neztratí. Spotřebují ho bakterie rozkládající dřevo, ale když ho rozloží, zůstanou i s tím dusíkem v té kompostované hmotě, dusík se tedy může vrátit pro potřeby kořenů. Kromě malého množství, které se ztratí do vzduchu.
   Taky mám problém s hlodavci, možná u mulčovaných stromků víc. Ale kladné stránky mulče - alespoň u mě - zatím převažují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.31 (?), 19.1.2017 21:11

pan ivan neboleli ma križe ani ramena ke som sam narezal a nakalal na celu zimu tatru dreva sam bez cudzej pomoci ale je pravda ze mam 36 rokov u vas je stale zapal a radost z pestovania co prebije aj tu bolest... viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.48 (?), 19.1.2017 21:29
Viktor: No, ono to záleží aj od toho čo človek robí, s tou motykou to nie je až taká zábava 😉...Dnes som si vybehol na bicykli - síce mínus 5, ale slnko, bezvetrie a suchá cesta (a okolo nej haldy snehu) - viď fotka. Paráda! Po 15 minútach mi endorfíny "tiekli ušami", tých 60km som ani necítil, a už vôbec nie nejaké ramená či kríže. (Ospravedlňujem sa za odbočenie od záhradkárskej tematiky). IH
Zimné zátišie so stromom a bicyklom.
Zimné zátišie so stromom a bicyklom.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika