Tak nevím, jestli mi fakt prodali Idared



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 85.27 (?)
6.10.2008 12:29

Kids Orange je podle mě nedoceněné jablko.  Má velmi dlouhé období konzumní zralosti  (krátce po sklizni a skoro do března) a chuť vyhovující i dnešním zhýčkaným nárokům. K nezanedbatelným výhodám, dle mého, patří poměrně bujný růst, který umožňuje pěstovat jablka i na vyšších tvarech bez každoročního řezu.  Škoda tendence k drobnějším plodům a citlivosti (byť nevelké) k strupovitosti

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 5.10.2008 11:48, zobrazeno: 24031x

Dobrý den, zdravím všechny pěstitele nejen jabloní! Několik let se snažím studovat tištěné informace i rady zde na fóru a snad ze mne bude jednou dobrý pěstitel. když jsem zakládala dvě jabloňové stěny, pěčlivě jsem si zapsala podnože i odrůdy a dnes po několika letech jsem sklidila jablka, jabloň mi byla prodána jako Idared. Jablka jsou krásná jsem spokojena, jenom se mi nezdá odrůda (nahoře jeden Idared ze starého stromu). Nejsou hladká a lesklá a mají pruhování. Tak jestli mi někdo poradíte, jaká je to odrůda, budu ráda a přepíšu záznam. Pěkný podzim! Děkuji  Daniela

Idared?
Idared?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jerome - (18) - 100.208 (?), 5.10.2008 12:38

Idared to opravdu není (kromě toho jednoho pro srovnání), těžko říci, tipnul bych Šampion.  Popište chuť, kdy zraje, jak dlouho vydrží... trpí na strupovitost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.231 (?), 5.10.2008 13:49

Na zahradě, kterou jsem před časem koupil, jsou 4 jabloně s podobnými jablky. Předchozí majitel měl u nich zapsáno stejné jméno (Idared). Taky se mi to nezdá, ale jablka jsou nejlepší, která mám. Jsou poměrně veliká a chutná (dobrý poměr cukru a kyselin). Stromy kvetou pravidelně a velmi silně, sklizňová zralost v září a plody vydrží do dubna. Budu si z nich brát rouby, pokud budu něco přeroubovávat na staré zahradě. Z nemocí jsem pozoroval jen napadení parazity (obaleč, mšice).

Našel by se expert, kterému bychom mohli jablka poslat na determinaci?

Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mona lisa - (13) - 171.60 (?), 8.10.2008 14:13

Vase jablka nebudu Idared - nesedi skliznova zralost ani doba uskladnenia. Idared zbieram az v oktobri (aj literatura uvadza skliznovu zralost v oktobri) a vydrzia mi az do juna. 

Ja osobne Idared doporucujem  - najlepsia sorta, aku mame. Vysoka urodnost kazdy rok, vyborna skladovatelnost a chut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.71 (?), 5.10.2008 17:23

Děkuji pane Jerome i hoste .64.231,.Jsem přesvědčena, že Šampión to není, ten roste vedle ve stěně a už jsme ho snědli (250 n.m.), tohle je určitě zimní, o tomhle info poskytnout zatím nemůžu, protože ač mám ráda jablka klidně kyselejší a neuleželá, do tohohle bych se ještě nezakousla brrrrr  . Ráda jablko někam pošlu, klidně i hostovi 64.231. Zrovna v sobotu jsem byla nakupovat pozdní zimní jablka na uskladnění, měli tam všelijaké druhy, ale tohle jsem tam nenašla. Mě u něj fascinuje hebkost povrchu - sametová a z toho příjemná asociace  - vzpomínka na podobný pocit z dětství, když jsme pojídali "kožuchy" danny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 77.39 (?), 5.10.2008 20:32

Těžko poznat odrůdu jen z jedné strany a bez ochutnání.
   Vypadají jako Kids orange red

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 197.143 (?), 5.10.2008 22:13

taky mě to napadlo pole barvy a matnosti, a nebo nějaký rezistent podle té rzivé hvězdy v stopečné jamce. Kids orange mám doma v garáži a nyní je to ještě jablko tvrdé, plné pektinů. Po uzrání do konzumní zralosti je to jablko s menším podílem štávy, při jinak nezcvrkávající se slupce, velmi sladké - patrně vliv rodiče - Golden Delicious

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 6.10.2008 10:48

Děkuji všem za rady. Tak jsem do jablka kousla, je opravdu sladší a zdá se méně šťavnaté, než jablka, co jsem už letos ochutnala. Je to trochu záhada, ale bude dobré. Pěkný podzim D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 85.27 (?), 6.10.2008 12:29

Kids Orange je podle mě nedoceněné jablko.  Má velmi dlouhé období konzumní zralosti  (krátce po sklizni a skoro do března) a chuť vyhovující i dnešním zhýčkaným nárokům. K nezanedbatelným výhodám, dle mého, patří poměrně bujný růst, který umožňuje pěstovat jablka i na vyšších tvarech bez každoročního řezu.  Škoda tendence k drobnějším plodům a citlivosti (byť nevelké) k strupovitosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.16 (?), 7.10.2008 12:33

K určení Idaredu by možná vedlo oběhnutí okolí.Jestli si je někdo jistý, že Idared má, vezměte si pár jablek na zkoušku.Můžete porovnat barvu, chuť i vůni.hezký den přeje Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika