Svilušky



host - 92.1 (?) 
30.7.2012 10:42, zobrazeno: 4380x

Dobrý den, mám na zahradě pár jabloní. Na jaře jsem zjistil, že stromy jsou napadeny sviluškou. Stromy jsem chemicky ošetřil a teď jsou tam zase. Protože jsou n stromech jablka, nechci použít chem. postřik. Spíš by mě zajímalo, jak postupovat příští rok na jaře. Jaký postřik a kdy zvolit.  Děkuji za odpověď. Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 30.7.2012 11:56

Proti sviluškám a dalším roztočům se mi celkem odvědčil preventivní dvojitý jarní postřik. Nejprve těsně před rašením pupenů Sulkou (nyní se prodává New Sulka) a pak, těsně po narašení ještě některým přípravkem na bázi olejové emulze (například Biool). V obou případech je nutno důkladně omýt, opláchnout všechny dřevité části stromů, kmen, větve i větvičky, aby se přípravky dostaly do všech spár a skulin v borce. Běžný způsob provedení ochranného postřiku orosením povrchu není dostatečně účinný, protože nehubí vajíčka ukrytá v záhybech a puklinách. Bohužel, u vzrostlých stromů je provedení takového "hutného" postřiku asi problematické. U mladých stromků s nepříliš rozrostlou korunou je to však bez problému. Z akaricidních prostředků, použitelných v době plné vegetace je dobrý a účinný Falcon (pozor na ochrannou lhůtu). S propagovaným prostředkem Omite osobně nemám příliš dobré zkušenosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 30.7.2012 14:33

Falcon je na padlí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 30.7.2012 14:59

Bože, já jsem děsnej. Takhle do dopadá, když to člověk střílí z hlavy od počítače. Samozřejmě, žádný Falcon, ale MAGUS. Já jsem v tomhle fakt nenapravitelnej, už jsem tyhle dva preparáty tady zaměnil podruhé! Demence. Omlouvám se a kaju se až k podlaze. MAGUS SC!!! Díky pane Kuky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 30.7.2012 16:15

Magus končí v roce 2013.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika