Svilušky



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?)
30.7.2012 14:59

Bože, já jsem děsnej. Takhle do dopadá, když to člověk střílí z hlavy od počítače. Samozřejmě, žádný Falcon, ale MAGUS. Já jsem v tomhle fakt nenapravitelnej, už jsem tyhle dva preparáty tady zaměnil podruhé! Demence. Omlouvám se a kaju se až k podlaze. MAGUS SC!!! Díky pane Kuky!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 92.1 (?), 30.7.2012 10:42, zobrazeno: 4388x

Dobrý den, mám na zahradě pár jabloní. Na jaře jsem zjistil, že stromy jsou napadeny sviluškou. Stromy jsem chemicky ošetřil a teď jsou tam zase. Protože jsou n stromech jablka, nechci použít chem. postřik. Spíš by mě zajímalo, jak postupovat příští rok na jaře. Jaký postřik a kdy zvolit.  Děkuji za odpověď. Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 30.7.2012 11:56

Proti sviluškám a dalším roztočům se mi celkem odvědčil preventivní dvojitý jarní postřik. Nejprve těsně před rašením pupenů Sulkou (nyní se prodává New Sulka) a pak, těsně po narašení ještě některým přípravkem na bázi olejové emulze (například Biool). V obou případech je nutno důkladně omýt, opláchnout všechny dřevité části stromů, kmen, větve i větvičky, aby se přípravky dostaly do všech spár a skulin v borce. Běžný způsob provedení ochranného postřiku orosením povrchu není dostatečně účinný, protože nehubí vajíčka ukrytá v záhybech a puklinách. Bohužel, u vzrostlých stromů je provedení takového "hutného" postřiku asi problematické. U mladých stromků s nepříliš rozrostlou korunou je to však bez problému. Z akaricidních prostředků, použitelných v době plné vegetace je dobrý a účinný Falcon (pozor na ochrannou lhůtu). S propagovaným prostředkem Omite osobně nemám příliš dobré zkušenosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 38.136 (?), 30.7.2012 14:33

Falcon je na padlí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 30.7.2012 14:59

Bože, já jsem děsnej. Takhle do dopadá, když to člověk střílí z hlavy od počítače. Samozřejmě, žádný Falcon, ale MAGUS. Já jsem v tomhle fakt nenapravitelnej, už jsem tyhle dva preparáty tady zaměnil podruhé! Demence. Omlouvám se a kaju se až k podlaze. MAGUS SC!!! Díky pane Kuky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 38.136 (?), 30.7.2012 16:15

Magus končí v roce 2013.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika