"Štrůdlové jablko" - jaké odrůda?



sadař z kobeřic - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 31.199 (?)
20.11.2011 15:16

Štrudlové jabka je synonimum pro jablka horší chuti. Byly to hlavně Antonovka, Kardinal (šálové), Kožené renety, Boikovo obrovské, Eduard VII, Grahamovo. Kdyby jste aspoň uvedl jeho barvu bylo by se čeho chytit.

           sadař z kobeřic

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 37.250 (?), 8.10.2011 8:34

Nakonec jsem objednal i Angold, i Antonovku. Však je místa dost, tak vyzkouším obě.  Všem díky za rady.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 5.4.2013 12:29

winkŠtrůdlové jablko je v podstatě každé jablko jenž je za zenitem dozrávání. U letních jablek je to bezkonkurenčně Skleněné, po něm by jsem byl pro universální James Grives v době počátku moučnatění.V zimních měsících už všechna jablka bez rozdílu jež začínají měknout a ztrácejí typickou svoji chuť.- Nehodnotil by jsem štrudláky podle aktualni typické chuti odrůdy, ta je ve štrůdlu přebitá přísadami a skořicovým cukrem.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař z kobeřic - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 31.199 (?), 20.11.2011 15:16

Štrudlové jabka je synonimum pro jablka horší chuti. Byly to hlavně Antonovka, Kardinal (šálové), Kožené renety, Boikovo obrovské, Eduard VII, Grahamovo. Kdyby jste aspoň uvedl jeho barvu bylo by se čeho chytit.

           sadař z kobeřic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.108 (?), 20.9.2012 15:43

U nás(Žilinsko) hovoria odrode James Grieve tiež  "štrúdlovka"

Starú "štrúdlovku" už asi nikto nemá, v našej záhrade stará štrúdlovka padla za obeť výstavbe pred cca 40timi rokmi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 20.9.2012 21:54

Zdravím.Asi před 12-ti lety jsem četl článek o malé firmičce, která se specializovala na domácí štrůdl.Majitel jednoznačně tvrdil.Nejlepší jablko na štrůdl je ONTARIO.Jak jsem přečetl, tak prodávám. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 208.222 (?), 20.9.2012 22:18

Ontariu se u nás nedařilo, trpělo rakovinou. Proto s ním nemám zkušenosti.

Maminka nejčastěji používala na štrůdl odrůdu Ušlechtilé žluté. A potom také Hudečkův hranáč (nevím, zdali je to oficiální název). Všechna tato jablka mají kromě kyselosti a šťavnatosti pro použití (nejen) na štrůdl tu dobrou vlastnost a výhodu, že jsou velká až velmi velká a ploše kulovitá, dobře se okrajují a vykrajují - za chvíli je jich plná mísa a o to jde. Nedovedu si představit dělat totéž třeba s Panenským českým.

Josef.

Edit: nevím proč zmizel nadpis  - název vlákna. :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.27 (?), 20.9.2012 22:23

Naše maminka říkala "štrůdláče" všem jablkům, která byla velká a moc jí nechutnala syrová. Pro tátu byl jednoznačný "štrůdláč" Car Alexandr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 20.9.2012 23:02

Za mých mladých let se "štrůdlák" považovalo jablko letní, velmi velké až obrovské více plošného tvaru, barvy zelené ale s červeným žíháním jinak neskladovatelné a hodně šťavnaté. Odrůdy jsem tehy neznal ani se o ně nezajímal ale skutečně to chutí připomínalo jakoby dnes odrůdu James Grieve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 86.78 (?), 20.9.2012 23:40

Na naší letité zahradě máme odjakživa "štrůdláky" v severozápadním koutu pozemku-velká kulatá jablka-stará odrůda Sudetská reneta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Humerik - (13) - 208.37 (?), 4.4.2013 22:55

Podobne som s otcom (ktorý im tak hovorieval keď bol dieťa) objavil v jednom starom zanedbanom sade posledný strom "štrúdloviek" aké opisujete. Dozrievajú koncom augusta, veľké, sploštené, pásikavé. Na 90% je to Kralovnino (str. 65). Už mám aj navrúbľovaných zopár plánok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika