Příspěvky uživatele - Humerik

Biele listy rajčiny, uhorky, 24.5.2013 Obsahuje fotku
Neviete mi niekto poradit, co sa stalo s rajcinami a uhorkami (vid. foto)? Boli vysadene z priesad, ktore boli pred tym aj otuzovane vonku (slnko, noc,...). Toto sa s nimi stalo po dvoch dnoch. Vdaka.
Teleskopicka tyc na zber ovocia - aspon 5 m dlha, 4.4.2013
Skúste sa popýtať nejakých revíznych požiarnych technikov v okolí. Oni používajú hliníkové tyče na skúšanie požiarnych hlásičov.
"Štrůdlové jablko" - jaké odrůda?, 4.4.2013
Podobne som s otcom (ktorý im tak hovorieval keď bol dieťa) objavil v jednom starom zanedbanom sade posledný strom "štrúdloviek" aké opisujete. Dozrievajú koncom augusta, veľké, sploštené, pásikavé. Na 90% je to Kralovnino (str. 65). Už mám aj... celý příspěvek >
Krasokvět?, 4.4.2013
Vyzerá to na krasokvet. Podobné plody má aj môj strom, lokalita je 320 mnm v ťažšej ílovitej pôde.
Roubování na semenáč, 4.4.2013
Tie sorty Jonathan, Parména zlatá zimná a Královnino sú minulý rok zaštepené a ujaté vrúble. Na ne by som to chcel navrúbľovať. Alebo ich odstránim a navrúbľujem na pôvodný podpník (neznámy semenáč).
Kam naroubovat, 3.4.2013
Máte informácie o vzraste odrôd Boscova, Viennska a Magdalénka v porovnaní s vzrastnejšou Clappovou a menej vzrastnou Wiliamskou? Chystám sa vrúblovať viac odrôd na jeden strom.
Roubování na semenáč, 3.4.2013
Viete mi poradiť, aký rast majú: Jonathan, Parména zlatá zimná a Královnino, viz. pomologie? Na tie sa práve chystám preštepiť. A čo sa týka podnože z jablone lesnej, aké máte skúsenosti s jej rastom? Keď štepím do náhodného semenáča, tak tam... celý příspěvek >
Co se stalo s mou hrušní?, 1.4.2013
Vyzerá to na škodcu: Bodruška hrušková
Roubování na semenáč, 1.4.2013
Podobnú situáciu mám aj ja. Ja tú druhú odrodu naštepím zase na semenáč (pôvodný vrúbeľ odstránim). U Vás môže záležať napr. na výške kmeňa a zapestovanie korunky pri naštepení na GD (strom už má nejakú výšku).
Identifikacia skodcu, 16.3.2013
Mne to príde na bzdochu, viz. foto zde.
Nezabúdli ste na sýkorky?, 16.3.2013 Obsahuje fotku
Prikladám zopár foto kŕmiacich sa sýkoriek. Keď im nasypem kŕmitko, tak za chvílu je to len taký "frngot".
Hrušeň Jačmenka - zkušenosti, 24.7.2012
Túto starú hrušku máme na chalupe. Je to v Bielych Karpatoch, pod Veľkou Javorinou. Až tento rok som konečne zistil, čo sú to za hrušky (Atlas tržních odrud ovoce, Kamenický, Kohout, SZN 1958, str. 192). Strom bol celkom zanedbaný a po jeho... celý příspěvek >
Stará (ne)známá jablon, 14.9.2011
Spartan
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika