Stromek do květináče



host - 15.147 (?)
13.11.2008 18:01

podlě mě stačí postupovat podle odpovědi - zkopat i s květníkem do země. Přezimoval jsem takto i broskvoně bezpečně. Volně nechaný květník  - k tomu může mráz ze tří stran. K zapuštěnému jen zvrchu.

Juraj Kafka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Rosťa M. - (10) - 49.164 (?), 11.11.2008 13:51, zobrazeno: 12765x

Můžu nyní koupený stromek přezimovat v květináči? Mám obavu, že konkrétní odrůda na vhodné podnoži na jaře už nebude, zákon schválnosti funguje obvykle spolehlivě. Výsadbu letos pravděpodobně nestihnu, pro větší rozsah prací v okolí.

Pokud ano, co s květináčem? Zakopat do záhonu nebo nechat někde v koutě?           Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 40.221 (?), 11.11.2008 13:55

Zakopat do záhonu v koutě.  :=)) volně ho v květináči nenechávejte, mohl by zmrznout. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.11.2008 18:25

Při současném počasí, kdy je zem dost rozmoklá se asi ta jáma bude špatně kopat. Pokud máte staré pytle, stačí květináč zabalit a dát ho někam do závětří, nebo do toho kouta.  Zmrznout by neměl. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 35.185 (?), 11.11.2008 18:38

Včera a dnes manžel kopal 4 jámy pro výsadbu stromků a keřů. I přes velké vlhko a předchozích deštivých cca 7 dnů, půda není vůbec blátivá, aby se lepila. Je to s podivem, zřejmě ještě pořád díky letošnímu deficitu srážek. Takže my máme zasazeno a to je zde půda jílovitá. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 11.11.2008 23:57

To zas já bych ho raději z květináče vyndala a raději založila, pokud bych ho nemohla už letos sázet na místo... Měla bych obavu, aby v květináči nepromrzl a nezmrzl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.254 (?), 12.11.2008 13:44

Bydlím v mrazové kotlině Jeseníků - 600m.n.m., mám v květináčích švestky, jabloně, buky atd., v bonsajových miskách (velice mělké) a zimuji je normálně na záhonku! Květináče dražší schovám, levnější bez glazury zabalím do novin či kartonu a zapustím do půdy. Povrch ještě trochu zasypu hlínou a překryju chvojím. Zatím nic nezmrzlo ani neprasklo a vzhledem k velikosti květináčů není až takový problém s výkopem děr.

S pozdravem Mita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 12.11.2008 13:47

Ale zapustíte je do země. Tam je chrání okolní půda, to je v pořádku. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 94.12 (?), 12.11.2008 14:21

Syn zimuje každoročně své bonzaje následně: Vyklopí je z květináče či misky, i s kořeny a zeminou je zabalí do síťoviny (juty, pytloviny nebo umělé z pytlů od brambor, u kmínku zaváže a zasadí do záhonu. Ptal jsem se, proč tak složitě.  Kořeny tak prý mohou přijímat vláhu z okolí, nezmrznou a na jaře nehrozí že by z rozmrzlé půdy vytáhl prostokořený stromek. Jistě tak lze přezimovat i kontejnerovaný ovocný stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 12.11.2008 23:27

Dělám to podobně, když koupím keřík a nemohu ho ještě delší dobu dát na trvalé stanoviště. Vyklopím z květináče, kořenový bal posadím na prázdný síťovaný pytlík od cibule a i s ním zasadím do záhonu. Při přesazování na konečné stanoviště tak vytáhnu neporušený kořenový bal.

Ale pokud je stromek vyšší, raději bych ho s takto zabaleným balem založila mírně šikmo do země, aby nepřeschnul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.147 (?), 13.11.2008 18:01

podlě mě stačí postupovat podle odpovědi - zkopat i s květníkem do země. Přezimoval jsem takto i broskvoně bezpečně. Volně nechaný květník  - k tomu může mráz ze tří stran. K zapuštěnému jen zvrchu.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika