Příspěvky uživatele - Rosťa M.

Česnek 2017/2018, 26.10.2017 Obsahuje fotku
Sadit co nejpozději -- rada s ručením (silně) omezeným. Vloni jsem sadil viz fotky, 28.11.  Vypadalo, že zamrzne a nepovolí, ale nakonec se dalo sadit ještě nejméně 3 týdny. Někteří na mě chtěli volat Chocholouška. 2 výbojky + čelovka, za světla... celý příspěvek >
Žloutne mi česnek, 20.4.2011 Obsahuje fotku
Co s tím udělat? Před ochlazením, asi před 2 týdny, začal žloutnout. Bylo sucho a velmi větrno, tak jsem zalil a pohnojil ledkem v předepsaném množství. Zlepšení žádné, žloutne dál. Ten větší, více žlutý vpravo, je Jovan, sadba od významného... celý příspěvek >
Špatně rostoucí švestky, 17.8.2009 Obsahuje fotku
Druhým rokem mi takto mizerně rostou švestky. Jojo, Hanita, podobně i prvním rokem Presenta. Postřik proti houbovým chorobám ani proti sviluškám zjevné zlepšení nepřináší, ani postřik Wuxalem a hořkou solí. Stromky byly přiměřeně pohnojené NPK, kolem... celý příspěvek >
Hnědnutí listů, 14.8.2009 Obsahuje fotku
Jabloň Melodie, ponož J-TE-E, vysazená vloni na jaře. Přírůstky dobré, letos asi 6 plodů. Jakou může mít příčinu toto hnědnutí listů? Postupuje dosti rychle.
Tři nebo čtyři kosterní větve?, 30.4.2009
Bude vhodnější založit korunu zákrsku se středním výhonem na podnoži M7 se třemi nebo čtyřmi kosterními větvemi? Zatím mám možnost volby  (špičák). Odrůdy Topaz, Lipno, Ametyst. Přihlídá se při této volbě k charakteru růstu? Např. Lipno, jak se... celý příspěvek >
Jak to opravit?, 13.4.2009
Minulý týden jsem se prvním pokusem vyléčil z nakupování stromků po internetu (2 zásilky ze 2 míst). Příště přikoupím nafty a objedu půl republiky, čímž ušetřím minimálně svoje nervy. Nebudu popisovat jaké zmetky a pometla mi došly, jen poprosím o... celý příspěvek >
Jak to ořezat?, 20.3.2009
Broskev Fertilia Morettini 2 roky po výsadbě. Kotlovitá koruna, 3 kosterní větve, každá po 50-60 cm rozdvojená, tak, jak jsem někde vyčetl. Přírustky dobré, obrost, myslím, dostatečný. Nevím, jak zastříhnout loňské letorosty, až příjde čas. Na... celý příspěvek >
Stromek do květináče, 11.11.2008
Můžu nyní koupený stromek přezimovat v květináči? Mám obavu, že konkrétní odrůda na vhodné podnoži na jaře už nebude, zákon schválnosti funguje obvykle spolehlivě. Výsadbu letos pravděpodobně nestihnu, pro větší rozsah prací v okolí. Pokud ano, co s... celý příspěvek >
Podnože M7 a MM111, 23.10.2008
Nemůžu nikde najít žadné údaje ke vzrůstu těchto podnoží. Můžete mi je prosím alespoň přirovnat někde k A2 -MM106 -M9?  M111 jsem objevil z Fytosu a M7 v Bruzovicích.
Malina Ljulin, 20.9.2008
Zřizuji nové maliniště a po letošním roku, kdy houbové choroby napadly nebo zdecimovaly kromě železného plotu snad vše, se přikláním k této odrůdě, u níž píšou, že houbou není napadána. Pro lepší opýlení doplním i jinou remontantní odrůdou. Je to... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika