Stromek do květináče



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 40.221 (?)
11.11.2008 13:55

Zakopat do záhonu v koutě.  :=)) volně ho v květináči nenechávejte, mohl by zmrznout. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Rosťa M. - (10) - 49.164 (?), 11.11.2008 13:51, zobrazeno: 12751x

Můžu nyní koupený stromek přezimovat v květináči? Mám obavu, že konkrétní odrůda na vhodné podnoži na jaře už nebude, zákon schválnosti funguje obvykle spolehlivě. Výsadbu letos pravděpodobně nestihnu, pro větší rozsah prací v okolí.

Pokud ano, co s květináčem? Zakopat do záhonu nebo nechat někde v koutě?           Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 40.221 (?), 11.11.2008 13:55

Zakopat do záhonu v koutě.  :=)) volně ho v květináči nenechávejte, mohl by zmrznout. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.11.2008 18:25

Při současném počasí, kdy je zem dost rozmoklá se asi ta jáma bude špatně kopat. Pokud máte staré pytle, stačí květináč zabalit a dát ho někam do závětří, nebo do toho kouta.  Zmrznout by neměl. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 35.185 (?), 11.11.2008 18:38

Včera a dnes manžel kopal 4 jámy pro výsadbu stromků a keřů. I přes velké vlhko a předchozích deštivých cca 7 dnů, půda není vůbec blátivá, aby se lepila. Je to s podivem, zřejmě ještě pořád díky letošnímu deficitu srážek. Takže my máme zasazeno a to je zde půda jílovitá. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 11.11.2008 23:57

To zas já bych ho raději z květináče vyndala a raději založila, pokud bych ho nemohla už letos sázet na místo... Měla bych obavu, aby v květináči nepromrzl a nezmrzl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.254 (?), 12.11.2008 13:44

Bydlím v mrazové kotlině Jeseníků - 600m.n.m., mám v květináčích švestky, jabloně, buky atd., v bonsajových miskách (velice mělké) a zimuji je normálně na záhonku! Květináče dražší schovám, levnější bez glazury zabalím do novin či kartonu a zapustím do půdy. Povrch ještě trochu zasypu hlínou a překryju chvojím. Zatím nic nezmrzlo ani neprasklo a vzhledem k velikosti květináčů není až takový problém s výkopem děr.

S pozdravem Mita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 12.11.2008 13:47

Ale zapustíte je do země. Tam je chrání okolní půda, to je v pořádku. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 12.11.2008 14:21

Syn zimuje každoročně své bonzaje následně: Vyklopí je z květináče či misky, i s kořeny a zeminou je zabalí do síťoviny (juty, pytloviny nebo umělé z pytlů od brambor, u kmínku zaváže a zasadí do záhonu. Ptal jsem se, proč tak složitě.  Kořeny tak prý mohou přijímat vláhu z okolí, nezmrznou a na jaře nehrozí že by z rozmrzlé půdy vytáhl prostokořený stromek. Jistě tak lze přezimovat i kontejnerovaný ovocný stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 12.11.2008 23:27

Dělám to podobně, když koupím keřík a nemohu ho ještě delší dobu dát na trvalé stanoviště. Vyklopím z květináče, kořenový bal posadím na prázdný síťovaný pytlík od cibule a i s ním zasadím do záhonu. Při přesazování na konečné stanoviště tak vytáhnu neporušený kořenový bal.

Ale pokud je stromek vyšší, raději bych ho s takto zabaleným balem založila mírně šikmo do země, aby nepřeschnul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.147 (?), 13.11.2008 18:01

podlě mě stačí postupovat podle odpovědi - zkopat i s květníkem do země. Přezimoval jsem takto i broskvoně bezpečně. Volně nechaný květník  - k tomu může mráz ze tří stran. K zapuštěnému jen zvrchu.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika