Stříhání stromů



host - 248.151 (?)
26.9.2020 22:33

Nechat...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 174.18 (?), 9.5.2012 14:46

Zahradnik Jerome, ktereho humorne rady rada procitam jeste radi, mladsi stromy skracovat a prorezavat kdyz uz strom kvete, vidime, kde jsou uz kvety a strom nevyhani dalsi vetve, protoze silu dava do plodu. A take radi neodstranovat tenke vetvicky (krome rostoucich krizem a svisle), ale jenom skracovat, protoze zesili a spravidla na nich budou plody. Stromek zasazeny prilis hluboko neplodi a kdyz plodi, tak postupne prestane. Nepomuze, nez ho na podzim opatrne vyzvednout a zachazet s nim jako po cerstvem presazeni. Preji hezke dny! smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.24 (?), 26.9.2020 13:35

Mám to stejný jablko, 4 roky. Bohuzel ani nekvetla, nevím jestli mám jabloň vytáhnou nebo ještě nechat. Dekuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.151 (?), 26.9.2020 22:33

Nechat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.42 (?), 27.4.2013 11:20

Prosím o radu, čím mám natřít větvičky po ostříhání stromku. Štěpařský vosk nikde nemají. Mám k dispozici nějaké barvy, jaká je nejvhodnější? Mohu použít Barakryl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 27.4.2013 11:53

Do průměru 4 cm větve se nemusí ničím zatírat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 27.4.2013 16:02

Štěpařský vosk nebo balzám by měl být k sehnání. Případně lze použít latex.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.120 (?), 30.4.2013 13:32
Se štěpařským voskem se špatně pracuje a je drahý. Na ošetření ran po řezu se mi osvědčily levné vodou ředitelné barvy. Třeba i staré z nějakých výprodejů a zásob. Podle nějaké studie by balzám měl mít barvu nejbližší stromové kůře. Tak třeba i smíchat více odstínu. Je to kvůli ohřevu sluncem a lepšímu hojení. A taky strom po řezu naťapaný bílou barvou vypadá příšerně! Do směsi ještě přidat růstový stimulátor a nějaký fungicid proti houbovým chorobám. Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.19 (?), 28.10.2013 13:40

Dobrý den, před 14ti dny vsazená Golden Delicious, jak ji mám na jaře stříhnout, v zahradnictví mmě ji již o cca 1třetinu zakrátili.Děkuji

GOLDEN DELICIOUS
GOLDEN DELICIOUS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 35.124 (?), 28.10.2013 15:10

1. Kupte si nějakou zahrádkářskou příručku s kapitolou o výchovném řezu.

2. Nejdelší střední výhon si vyberte jako terminál.

3. Nejkratší boční větev ponechte a ostatní zakraťte na její výšku od země. Řezy veďte několik mm nad pupenem směřujícím ven z koruny.

4. Terminál zkraťte tak, aby přesahoval rovinu řezu bočních větví cca o 25 cm. Konkurenční výhon odstraňte. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.132 (?), 15.1.2014 19:38

Na internetu je spousta návodů, stačí do vyhledávače (např. google.com) napsat "výchovný řez ovocných stromů", nebo třeba youtube.com také nabízí spousty videí s návody, nedávno jsem se díval na anglická videa vyhledaná výrazem "apple tree pruning". Dovolím si sdílet jeden projekt ekologického institutu Hostětín, Řez ovocných stromů.

Mají také další projekty, které jsou obsáhlejší, jako například Ovocné dřeviny v krajině.

Pěkné čtení a úspěšný řez přeje Dave

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika