Staré odrůdy jabloní - Slovácko



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.107 (?)
25.1.2012 18:09

To jste to tedy opravdu velmi špatně pochopila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 240.66 (?), 25.1.2012 11:18

No vidíte a já je sázím teď, i když jsou už novější odrůdy, prostě proto, že je považuju za dobré a lepší. Je to asi dost individuální věc, nepřenášela bych osobní postoje a záliby na všechny ostatní.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 25.1.2012 11:31

Které přenášené osobní postoje a záliby máte na mysli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 240.66 (?), 25.1.2012 11:58

No vůči těm starým odrůdám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 25.1.2012 12:14

Aha.
Myslel jsem si, že každé fórum je vyjadřováním osobních postojů. Čí jiných taky? Jestli je někdo jiný přijme je přece čistě jeho věc.  Nebo je to jinak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 240.66 (?), 25.1.2012 14:10

Mluvila jsem o přenášení vlastních postojů a zálib na druhé - tzn. že automaticky předpokládáte, že stejně jako vy to má i někdo druhý a že ze stejných pohnutek se zabývá těmi starými odrůdami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 25.1.2012 12:42

Přidám se taky s názorem. Připadne mi, že sázení starých odrůd je - alespoň tu na fóru - taková retro móda. Jistěže se mezi starými odrůdami najdou ty s vyjímečnou chutí, ale mnohdy ostatní významné vlastnosti jsou špatné. Nebo naopak. Řekl bych, že v tom vzývání starých odrůd je velmi mnoho iracionálních vzpomínek na mládí, kdy jsme u babičky jako děti jedli jablka... Myslím, že rozumný je nějaký kompromis. Sám mám na zahrádce jeden obrovitý starý koženáč, který má každoročně tuny zlatočervených krásných, leč na dnešní poměry skoro nejedlých jablek (bez chuti, kyselejší, hrubá dužina). Ale zjara krásně kvete a voní a těch včel na něm.  Z jablek děláme žemlovku, čaj a křížaly. Ostatní stromy už jsou v modernějších tvarech a novějších odrůdách.

Mimochodem, pane Vysloužile to o tom autě z 24.1.2012 je krásné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 240.66 (?), 25.1.2012 14:14

Přijde mi skoro až vtipné, jak se tu všichni zuby nehty brání tomu, že by někdo mohl mít rád starší odrůdy a sázet je na základě něčeho jiného než z nostalgie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 25.1.2012 17:03

Já se tomu nebráním, jaderničky jsou výborné a univerzální, dlouho vydrží, hodí se na štrůdl a na pálenku jsou asi nejlepší. Podle tvaru koruny ji už poznáte z dálky. PaR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.107 (?), 25.1.2012 18:09

To jste to tedy opravdu velmi špatně pochopila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 26.1.2012 10:46

Prosím Vás, jakápak retro móda? Proč tady musíme neustále s panem Polehlou obhajovat určité staré odrůdy, které nám prostě chutnají? Kdyby jsme u těch nových objevili stejně výrazné a specifické příchutě, tak dejme tomu. Vy nemůžete pochopit nás a my jsme nuceni neustále opakovat to samé. Nebo by jste si přáli, aby jsme tady diskutovali pouze o novinkách z úžasného Fytosu? Co já jsem už vyházel peněz za ty jejich slivoně s názvem Top. A to jenom proto, že čekám na objevení nějaké další Hanity, asi zbytečně. Kdyby se domácí šlechtitelé věnovali v minulosti švestkám více, mohli jsme mít už dávno mnoho chutnějších odrůd, než máme dnes z Německa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika