Stará (ne)známá jablon



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 209.51 (?) 
8.8.2011 21:49
Myslím, že mám úplně stejné jablko, jako tazatel 246.18. Kupovala jsem ho někdy začátkem devadesátých let, přesně si nevzpomínám, kde, ale určitě v oficiálním zahradnictví, ne na trhu. Odrůdu nevím a nikdy jsem nevěděla, jelikož mi prodali něco jiného, než jsem chtěla, na což jsem přišla samozřejmě pozdě. Vždycky jsem si myslela, že je to astrachán, ale jestli se tehdy neprodával, tak nevím. U nás ho právě teď sklízím, ale jsme 550 m.n.m. Přesně odpovídá fotografiím, včetně té načervenalé dužiny u hodně osluněných a vybarvených plodů. Zkusím ho zítra vyfotit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 209.51 (?), 10.8.2011 19:41
Tady je foto mých jablek, moc se mi nepovedlo, ale snad je zřejmé, že se jedná o tutéž odrůdu, jakou má výše zmíněný tazatel. Docela by mě zajímalo, co to doopravdy je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.51 (?), 10.8.2011 19:43

A ještě jeden.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 11.8.2011 17:59

Jablka s rozmytou červení uvnitř jsem právě zakoupil v obchodě. Odrůdu neznají. Chuť mají zcela originální od jiných jablek se lišící. Konzistence je pružná a šťavnatá a chutná mimořádně silně po ananasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.234 (?), 12.8.2011 14:57
Tak to jsem napnutá jak kšandy, protože jsem takováhle jablka párkrát koupila u Jičína na trhu, a od té doby se marně pídím po odrůdě. Ta moje ještě příjemně voněla, a chuť byla skutečně nevšední.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.234 (?), 12.8.2011 15:01
p.s. - u toho Jičína jsem je kupovala v druhé půli srpna, tak kolem dvacátého. Jablíčka pomenší, trochu sploštělá, základní barva zelenožlutá až bíložlutá, lehce rozmyté karmínové líčko (v tom případě i růžová dužina) a jinak červené žíhání, takové roztomilé čárečky. Lenticel jsem si nevšimla, myslím, že je nemělo nijak výrazné. K jídlu nejdéle do půli září, moučnatí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.123 (?), 10.8.2011 23:09
Nenapísal ste nič o vôni, chuti a čase dozrávania jabĺk. Podľa tvaru plodov, farby šupky a dužiny to nie je Stark Earliest. Navyše chýbajú bodky- lenticelly. Stark Earlist je plocho guľovité s ružovo červeným líčkom. Pri prezretí precháza zelenkavo biela základná farba šupky cez bielu až po žltú. Podľa vône šupky si túto odrodu nemôžete s ničím pomýliť. Nie všetky jablká šíria do okolia vôňu. Mám dojem, že napr. Discovery mi vôbec nevoňalo. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 55.34 (?), 28.8.2011 21:57
Máme stejnou jabloň,marně léta pátrám jaká je to odrůda.Náš strom je, ale už z padesátých let.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 171.12 (?), 31.8.2011 17:27

Dobrý den, dovolil bych si tipnout Mantet. Mám je takyJe to jedno z nejlepších ranních jablek, problémem je strupovitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 5.5.2013 14:42

Chtěl bych se zase a opět zeptat zdejších znalců,pěstitelů na to kterou jabloň máme na zahradě.Podle popisu hosta 246.18 by odrůda mohla být Mantet, jak dále potvrdili jiní diskutující.Její věhlas podle mě převyšuje kvalitu dužiny.Dužina zdá se mi lehčí, křehčí,bílá, s naneseným červeným žíháním.Chuť je někdy přeslazená, a zároveň kyselkavá.Její nevýhodou bylo, že byla naroubována až na samém vrcholu jiné odrůdy, takže uzrálá jablka nešla z výšky bezpečně obírat, aniž některé padající nezhodila jablka níže položené, určené pro podzimní sklizeň,a zimní uskladnění.Ani jsme ji neobírali,vždy spadla na zem z velké výšky,a většinou se rozbila,a následně kazila.Už stářím taky plodila menší ovoce.Letos jsem tu neznámou letní odrůdu přerouboval z části na Pinovu, a z části na Rubinstep.Pokud by to byl Mantet, tak by ještě šlo zajistit pro příští sezonu nějaké roubiky, že bych ji na jednu větev zachránil pro příští generace.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika