Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Chtěl bych se zase a opět zeptat zdejších znalců,pěstitelů na to kterou jabloň máme na zahradě.Podle popisu hosta 246.18 by odrůda mohla být Mantet, jak dále potvrdili jiní diskutující.Její věhlas podle mě převyšuje kvalitu dužiny.Dužina zdá se mi lehčí, křehčí,bílá, s naneseným červeným žíháním.Chuť je někdy přeslazená, a zároveň kyselkavá.Její nevýhodou bylo, že byla naroubována až na samém vrcholu jiné odrůdy, takže uzrálá jablka nešla z výšky bezpečně obírat, aniž některé padající nezhodila jablka níže položené, určené pro podzimní sklizeň,a zimní uskladnění.Ani jsme ji neobírali,vždy spadla na zem z velké výšky,a většinou se rozbila,a následně kazila.Už stářím taky plodila menší ovoce.Letos jsem tu neznámou letní odrůdu přerouboval z části na Pinovu, a z části na Rubinstep.Pokud by to byl Mantet, tak by ještě šlo zajistit pro příští sezonu nějaké roubiky, že bych ji na jednu větev zachránil pro příští generace.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika