Stará červená letní jabloň



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 243.162 (?) 
26.3.2013 20:00

Nechci zpochybňovat váš názor, ale ty jabka nemoučnatí, můžu je mít v kuchyni na míse skoro měsíc, jinak vše sedí, tak co to mám? Za pár měsíců zase budou, jestli počasí dovolí, tak to budu hodně fotit a zkoumat a psát. Pokud je někdo blízko F-M, můžu mu dát nějaké na ochutnání, hodně mi na tom záleží co to je, protože kvůli stavbě obchvatu o tu jabloň můžu přijít, budu ale bojovat aby se toho zbytku pozemku netkli. Já ty jablka mám moc ráda, protože nesnáším v jablkách kyseliny, a tyto jsou jak med.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 81.42 (?), 28.3.2013 19:41

Stará červená letní jabloň.

Milá paní. Nevím v jaké lokalitě tuto jabloň máte, ale abych byl objektivní volal jsem kamarádovi na vysočinu, který má tuto sortu v nadmořské výšce 580m, vyzrává mu asi tak jako Vám, a též mu nemoučnatí-(možná i proto, že má 6 dětí, které to stačí zavčas sežrat. Ale vážně- Jonagold Marnika, Který jsem mu nechával, a který napodiv v jeho lokalitě nádherně vyzrál, na rozdíl od mého z nadmořské výšky okolo 240m, krásně drží na skládce a chuťově je stále výborný-můj odešel již před vánoci.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 243.162 (?), 30.3.2013 5:58

Takže to bude určitě Stark Earliest, myslíte? Tady jsou údaje, kde se jabloň nachází: Střední nadmořská výška 304 m n.m.
Roční srážkový úhrn 1532 mm
Průměrná roční teplota 9°C

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 30.3.2013 13:54

Pro S.E. je typické nenesení červeně slupky tečkováním a taky rychlé moučnatění plodů. To první nevidím, to druhé popíráte. Dle mého se o Stark Earliest nejedná. Na fotce z výstavy to vypadá, že na talíři jsou plody dvou různých odrůd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 243.162 (?), 30.3.2013 19:17

Táááák... a co to teda mám? Je to možné, že to nikdo nezná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 30.3.2013 17:26

Roční srážkový úhrn 1532 mm

není to moc??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.114 (?), 30.3.2013 18:01

Na webu jsem našel : 

Roční srážkové úhrny kolísají na území ČR od 410 mm (v Žatecké pánvi, kde se projevuje závětří Krušných hor) po více než 1700 mm v Jizerských horách. Na více než 60 % území potom roční úhrn srážek dosahuje 600-800 mm. Nejsušší oblasti České republiky jsou Kladenská tabule, Žatecká pánev, Řípská tabule, Drnholecká a Jaroslavická pahorkatina, kde jsou srážkové úhrny nižší než 500 mm. Výrazně nízké srážkové úhrny jsou v celé západní polovině Čech, kde spadne průměrně ročně méně než 550 mm. Směrem k východu srážkové úhrny rostou, na Českomoravské vrchovině jsou průměrné srážkové úhrny okolo 700 mm, v pohraničních horách pak mohou dosahovat i více než 1400 mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 243.162 (?), 30.3.2013 19:20 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 30.3.2013 21:07

Vážená paní, nesmíte se na nás zlobit.Z fota se těžko určuje odrůda.Vězte, že snaha byla.Ke shodě ovšem nedošlo a osobně si myslím, že to z nás nikdo přesně neví.Bez urážky, ale plody, které jste předložila k posouzení jsou špatně vyvinuté a silně deformované škůdci.Má to vliv jak na vybarvení, tak na identifikační znaky tvaru odrůdy.Jablka v takovém stavu mohou být jakékoli letničky.S pozdravem - Mičurin II.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 243.162 (?), 30.3.2013 22:41

Ale já se vůbec nezlobím, naopak, jsem ráda, za diskuzi, která vznikla. Ty jabka, co jsou nafocené, jsou z roku, kdy neměla více, než na foto, letos ji nafotím pořádně, měla by být obsypaná. Doufám, že to nezakřiknu. Všechny zdravím a děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika