Sklizeň jádrovin 2018



host - 117.245 (?)
1.9.2018 16:11

rubinolu jsem protrhal vybarvené plody a opál má už hnědé jádra taky u hrušní boscova lahvice a lucasova sklízet budu za týden až dočerpám vodu z bazénu ke stromům jinak jablka drží ale ptáci klovají a mravenci to dokončí vosy u mě tedy jirkov letos nejsou obaleč jen sporadicky na pár plodech co zřejmě ušli postřiku nebo byly ve stádiu kdy postřik nezabral

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 28.8.2018 11:02

Z pohľadu jadrovín hodnotím tento rok skôr ako priemerný. Dosť plodov, najmä Angoldu, opadáva aj napriek prebierke plodov a pravidelnej zálievke. Ako najlepšie sa tento rok javia odrody Gala, Fuji, Pinova a Topaz. Časť Galy (foto) by som chcel dnes obrať, lebo ju začínajú napadať osy. Ten Angold by som chcel nechať ešte na strome, no už mi cca 30% plodov opadlo, tak neviem... Topaz aj Fuji držia zatiaľ pekne na strome. Rubinola má krásne veľké plody, no úroda bude veľmi nízka. Podobne aj u Braeburnu a Rajky. Iba priemerná úroda sa ukazuje aj pri odrode Mutsu. Čo sa týka Boscovej fľašky, tak tento rok je u hrušiek vo všeobecnosti veľmi priaznivý. Aspoň u mňa je veľa kvalitných plodov, zberať by som chcel za cca 2-3 týždne, uvidíme aké bude počasie.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 28.8.2018 20:50

Takže časť Galy je už pod strechou. Oberačka ukázala zrejme najväčšiu slabinu tejto odrody, a to praskanie a následné hnitie v okolí stopkovej jamky. Takmer polovica plodov sa bude musieť urýchlene skonzumovať alebo spracovať. Podarilo sa mi obrať zhruba 40 kg, na strome ešte stále visí asi 10 kg.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 53.119 (?), 28.8.2018 23:07
Kyjovsko, sklizeny Novamac a Merkur, které z velké části opadaly. Taky Fantasia, která začala hnít od jádřince a Piros. Z hrušní jsem očesal Williamsovou zelenou, červená je ještě na stromě, opět rozdíl dvou týdnů v dozrávání. Už se pěkně vybarvuje Elektra, letos první úroda, jsem na ni zvědavý. Na všech stromech Admirálu mám hořkou pihovatost. Pár plodů je jí postiženo i na Rozele. S obalečem mi letos v obou vlnách pomohly lapače, Lepinox a Integro. Odpadu je zatím minimálně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 31.8.2018 9:07

V stredu som, bohužiaľ, musel predčasne obrať aj časť Angoldu. Jablká doslova ostávali v ruke, no vyfarbenie je dosť nevýrazné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.242 (?), 1.9.2018 21:58
Dle pomologie je sklizeň této pro mne vyjimečné odrůdy začátkem října. Ja jsem musel sklízet dneska. Stejně jako u Vás plody zůstávaly v ruce. Posun o měsíc je pro mne celkem šok. Příští týden jde na řadu Blaník. D.Boudys
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.191 (?), 1.9.2018 13:31
Kto uhádne aká odroda hrušky je na fotkách? IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.9.2018 15:06

Nástřel: Xenia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.245 (?), 1.9.2018 16:11

rubinolu jsem protrhal vybarvené plody a opál má už hnědé jádra taky u hrušní boscova lahvice a lucasova sklízet budu za týden až dočerpám vodu z bazénu ke stromům jinak jablka drží ale ptáci klovají a mravenci to dokončí vosy u mě tedy jirkov letos nejsou obaleč jen sporadicky na pár plodech co zřejmě ušli postřiku nebo byly ve stádiu kdy postřik nezabral

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.237 (?), 3.9.2018 18:32

Poraďte, prosím. Asi před 15 lety jsem vysadila Lucasovu a letos se konečně dočkala velké úrody. Když vezmu hrušku do ruky a ohnu, stopka ve správném místě snadno praskne. Mám ji už očesat?

Stejná otázka se týká Coxovy renety. Ta je letos bez jediného strupu, obalená ovocem a má nebývale velké plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 3.9.2018 19:53

Pokud jsou i jadérka hnědá a padne za mírného vánku na zem plod bez obaleče, tak není nač čekat. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika