Sklizeň jádrovin 2018



host - 157.239 (?)
3.9.2018 19:53

Pokud jsou i jadérka hnědá a padne za mírného vánku na zem plod bez obaleče, tak není nač čekat. SPCH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 28.8.2018 11:02

Z pohľadu jadrovín hodnotím tento rok skôr ako priemerný. Dosť plodov, najmä Angoldu, opadáva aj napriek prebierke plodov a pravidelnej zálievke. Ako najlepšie sa tento rok javia odrody Gala, Fuji, Pinova a Topaz. Časť Galy (foto) by som chcel dnes obrať, lebo ju začínajú napadať osy. Ten Angold by som chcel nechať ešte na strome, no už mi cca 30% plodov opadlo, tak neviem... Topaz aj Fuji držia zatiaľ pekne na strome. Rubinola má krásne veľké plody, no úroda bude veľmi nízka. Podobne aj u Braeburnu a Rajky. Iba priemerná úroda sa ukazuje aj pri odrode Mutsu. Čo sa týka Boscovej fľašky, tak tento rok je u hrušiek vo všeobecnosti veľmi priaznivý. Aspoň u mňa je veľa kvalitných plodov, zberať by som chcel za cca 2-3 týždne, uvidíme aké bude počasie.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 28.8.2018 20:50

Takže časť Galy je už pod strechou. Oberačka ukázala zrejme najväčšiu slabinu tejto odrody, a to praskanie a následné hnitie v okolí stopkovej jamky. Takmer polovica plodov sa bude musieť urýchlene skonzumovať alebo spracovať. Podarilo sa mi obrať zhruba 40 kg, na strome ešte stále visí asi 10 kg.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 53.119 (?), 28.8.2018 23:07
Kyjovsko, sklizeny Novamac a Merkur, které z velké části opadaly. Taky Fantasia, která začala hnít od jádřince a Piros. Z hrušní jsem očesal Williamsovou zelenou, červená je ještě na stromě, opět rozdíl dvou týdnů v dozrávání. Už se pěkně vybarvuje Elektra, letos první úroda, jsem na ni zvědavý. Na všech stromech Admirálu mám hořkou pihovatost. Pár plodů je jí postiženo i na Rozele. S obalečem mi letos v obou vlnách pomohly lapače, Lepinox a Integro. Odpadu je zatím minimálně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 31.8.2018 9:07

V stredu som, bohužiaľ, musel predčasne obrať aj časť Angoldu. Jablká doslova ostávali v ruke, no vyfarbenie je dosť nevýrazné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.242 (?), 1.9.2018 21:58
Dle pomologie je sklizeň této pro mne vyjimečné odrůdy začátkem října. Ja jsem musel sklízet dneska. Stejně jako u Vás plody zůstávaly v ruce. Posun o měsíc je pro mne celkem šok. Příští týden jde na řadu Blaník. D.Boudys
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.191 (?), 1.9.2018 13:31
Kto uhádne aká odroda hrušky je na fotkách? IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.9.2018 15:06

Nástřel: Xenia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.245 (?), 1.9.2018 16:11

rubinolu jsem protrhal vybarvené plody a opál má už hnědé jádra taky u hrušní boscova lahvice a lucasova sklízet budu za týden až dočerpám vodu z bazénu ke stromům jinak jablka drží ale ptáci klovají a mravenci to dokončí vosy u mě tedy jirkov letos nejsou obaleč jen sporadicky na pár plodech co zřejmě ušli postřiku nebo byly ve stádiu kdy postřik nezabral

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.237 (?), 3.9.2018 18:32

Poraďte, prosím. Asi před 15 lety jsem vysadila Lucasovu a letos se konečně dočkala velké úrody. Když vezmu hrušku do ruky a ohnu, stopka ve správném místě snadno praskne. Mám ji už očesat?

Stejná otázka se týká Coxovy renety. Ta je letos bez jediného strupu, obalená ovocem a má nebývale velké plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 3.9.2018 19:53

Pokud jsou i jadérka hnědá a padne za mírného vánku na zem plod bez obaleče, tak není nač čekat. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika