Selena prokletá



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
8.10.2016 14:44, zobrazeno: 8799x

Asi nemá smysl doporučovak k šíření a vysazovat tuto odrůdu. Její rezistence na strupovitost byla prolomena do té míry, že patří k nejcitlivějším. Nelze jí ale upřít některé dobré vlastnosti. Odrůda je to velmi plodná, otužilá, příliš jí nenapadá obaleč ani monilie. Hojení ran ve dřevě je příkladné. Sklizňová zralost trvá dlouho a konzumní - na to že jde o podzimní odrůdu - taky. Chuť je sice průměrná, ale neurazí. Pro pěstitele v podhorské lokalitě by to mohlo být docela vděčné jablko. Ale perspektivu patrně nemá.

strupovitá Selena
strupovitá Selena
Selena
Selena
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 13.4.2017 14:23

Selena se u nás v JČ (400 mnm) osvědčila jako podzimní jablko. Z kamenného sklepa, kde vydrží Idaredy až do nových letních jablek, byla téměř nepoživatelná. Děti ji však milují začátkem školního roku přímo ze stromu. A nejen děti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 13.4.2017 20:43

Souhlasím s oběma předešlými příspěvky. Asi 10 leté vřeteno Seleny jsem před pár lety přerouboval Rubinolou.
Původně dočasně ponechanou polokosterní větev jako tažnou, jsem už nechal natrvalo. Plody z ní konzumuje dcera napřímo a takto jsou pro ni prý výborné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.127 (?), 13.4.2017 21:13
Tiež som mal Selenu - a už nemám. Chorobami netrpela, ale prekážal mi veľmi slabý rast (mal som ju na M9). Chuťovo mi tiež nie úplne "sadla", aj keď jej chuť a najmä aróma sú typické a nezameniteľné, takisto ako snehobiela dužina. Ale - ako už bolo konštatované - nie je to odroda bez ktorej si záhradu neviete predstaviť, dnes sú aj kvalitnejšie sorty. Kto má ale rád aromatické sladké jablká konzumovateľné aj priamo zo stromu, ten sa v Selene určite nesklame. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.9.2017 10:24

Jak bylo řečeno, Selena ztratila punc rezistenta, strupovitostí trpí stejně jako citlivé odrůdy. Letios se to ale obrátilo. Strupovitosti mám na zahradě hodně, dokonce i na odolných odrůdách, kde dřív nebyla (Otava, Jonalord). Ale světe div se - Selena je letos čistá. Prostě divný rok.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 225.166 (?), 20.9.2017 12:41

DVouletou Selenu mi sežral hryzec, byla hodne vzrostlá, škoda ji, mel bych ji rád ale novou už porizovat nebudu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 86.101 (?), 17.9.2019 13:38

Tak se mi ukázala Selena ve svém světle, první úroda asi 1/2 pihovitá. Očekávala jsem krásné jablka, tahle pihovitost mě mrzí. Mám ji přerobovat, nebo bude stačit povápnit půdu?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 17.9.2019 14:08

Pihovitost při první úrodě se objevuje u spousty odrůd a není důvodem k pVětšinou stačí nedělat nic, jak stromek povyroste a rozplodí se, nemoc zmizí.
   Jinak platí to, co jsem napsal před 3 lety v zadání vlákna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika