Rubinstep



Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?)
15.11.2012 15:06

Plody jsou příliš velké, tvarově nevyrovnané, brzy moučnatí. Při podtržení trpí kvalita chuti. Na jaře, nejpozději na podzim tuto odrůdu vyměním, neboť s ní nejsem spokojen. Odrůda svými vlastnostmi v mých podmínkách zdaleka neodpovídá popisu odrůdy šlechtitelem. Zejména trvanlivostí.          

           S pozdravem Milan Boštička

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.10.2012 13:30, zobrazeno: 20739x

Zakoupil jsem nějaké plody odrůdy RUBINSTEP (Clivia x Rubín). Zbarvení je podobné rubínovým odrůdám jen červeň je o něco matnější. Nevím jaké s ním máte zkušenosti, ale šlechtitel uvádí jeho chuť jako výbornou, kdežto jinde se tohoto hodnocení chuti zdrželi. Je to podobné jako s odrůdou PINOVA (Clivia x Golden Delicious), kde v současné době "nazlostěný" pan Paľo si jí nemohl vynachválit, kdežto v databázi odrůd se opět tohoto hodnocení chuti zdrželi. Vidím, že ta CLIVIA (Oldenburgovo x Coxova reneta) se sem tam pro nějaké to šlechtění osvědčila.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 3.10.2012 11:31

Mam s touto Holovouskou odrudou celkem dobrou zkušenost, po počatečnim problematickem startu, plodi dobře a kvalitni plody jsou i dobře prodejne.K chuti se moc vyjadřovat nebudu, každy mame jine naroky a take je to o tom kdy si ten ktery plod rozhodneme ochutnat, po utrženi.Mam i druhou podobnou odrudu podobneho křiženi Rubinmeg(RubinxMegumi) a ta je u mne vice prodejnějši.Ale ja osobně mezi nimi velky rozdil nevidim, jen snad ten, že rubinmeg jsem vysazoval s dvouletym opožděnim a tak pro stalejši odběratele je to stale novinka.V sadě mam od každe odrudy po čtyřiceti M9.-Ale jak řikam je to na každem.- Nebojim se letos řici, že nebude problem s odbytem.Sam za sebe by jsem chutovou pohodu u těchto jabliček hodnotil až od druhe poloviny listopadu a ještě lepe až po třech kralich.Ale je to tež o vhodnem uskladněni. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.10.2012 12:04

S Robinstepem zkušenosti nemám, ale Clivii jsem kdysi pěstoval. Čekal bych, že jako materiál pro šlechtění bude využívána ještě víc (Rucla a spol). Velmi dobrá chuť, skladovatelnost i plodnost a růst snad nejslabší ze všech odrůd (baleriny ještě nebyly). Drobnější plody bych odpustil, u nás ale mimořádně trpěla rakovinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 47.15 (?), 3.10.2012 15:37

Zajímavé. Rouby Rucly jsem si sehnal na jaro - kolegy zaujala při degustacích na CZU. Uvidíme v budoucnu.wink Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 5.10.2012 20:59

Clivia je německou (NDR) odrudou, a byla kdysi dost testovana v novošlechtěni.Vyžaduje teplejši oblasti a chraněna stanoviště, sama o sobě je dost nachylna k chorobam.v nevhodnych podminkach křenči.Patři do skupiny Coxova reneta ale jeji kvality zdaleka nedosahuje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.11.2012 18:11

Po ochutnání plodu Rubinstepu jsem dost příjemně překvapen. Sladší typ plodu nesoucí rubínové znaky, ale se zajímavou příchutí Coxovy renety. Tak povedené skloubení Rubínu a Coxovky jsem rozhodně nečekal. Žádný rušivý moment při konzumaci. To kupovaná Pinova je spíše do Goldenu, sladká a šťavnatá, ale chuť je mnohem méně výrazná a méně zajímavá, než u Rubinstepu. Takže uznání šlechtitelům za dobrý nápad a povedenou chuť. Pro mě tedy docela senzace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 15.11.2012 10:39

Musím konstatovat, že jste mi bohužel vyfoukli Rubinstep z jediného dostupného zásilkového zdroje. Příště nebudu nic chválit, dokud mně to nebude stát na zahradě. Ale neradujte se předčasně. Jednak je Rubinstep papírově citlivý na napadení strupovitostí a jednak nějak moc rychle měkne a ztrácí zajímavou chuť. Chtěl jsem se zeptat pana Vinšálka, jak je spokojen s kvalitou plodů Starkresy a pana Boštičky na kvalitu plodů Primadely. Tyto odrůdy pocházejí z podobného křížení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 15.11.2012 15:06

Plody jsou příliš velké, tvarově nevyrovnané, brzy moučnatí. Při podtržení trpí kvalita chuti. Na jaře, nejpozději na podzim tuto odrůdu vyměním, neboť s ní nejsem spokojen. Odrůda svými vlastnostmi v mých podmínkách zdaleka neodpovídá popisu odrůdy šlechtitelem. Zejména trvanlivostí.          

           S pozdravem Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 15.11.2012 16:13

Chtěl bych se zeptat pana Vinšálka taktéž na odrůdu Primadela. Jaké s touto máte zkušenosti, zda jsou stejné jako u pana Boštičky. Nyní jsem tuto zasadil a nevím, zda ji nechat a nebo vyměnit. Děkuji za informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 15.11.2012 19:44

O Primadele jsem se už zmiňoval, zatím mě zklamala. Plody při sklizni byly mizerně vybarvené, teď už to je lepší. Plody jsou větší, ale chuť nic moc.Zatím mám na Primadelu podobný názor jako p. Boštička.

To Starkresa se ukazuje v docela lepším světle. Plody atraktivního vzhledu i barvy a zejména lepší chuti. Loni mi její první plody zmrzly, a tak skladovatelnost nemám ověřenu, dám vědět v březnu a v dubnu. Dužnina je v současné době tuhá a šťavnatá, příjemně sladkokyselá.

Obrázky obou odrůd jsou ve vlákně" Co právě sklízíte ..."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika