Rubinstep



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
16.11.2012 11:03

Děkuji oběma pánům za vyjádření. Vypadá to, že jsem se s koupí Primadely zbytečně ukvapil. To jsou ty recenze v databázích o výborných kvalitách. Co se týče toho Rubinstepu, tak jde spíše o to, že se jaksi jeho sladkost brzo přejí a přestane být chuťově přítažlivá. Jiné rubínové odrůdy tuto přítažlivost neztrácejí. Mírná příchuť Coxovy renety (odrůd typu Coxovy renety), zůstává. Prostě to prvotní okouzlení pominulo. Konzistence dužniny je nyní pozdně rubínová, ale jablka určitě ještě nějakou dobu vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 25.2 (?), 16.11.2012 22:06

Ale z Pardubic to neni zase tak daleko do Holovous.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.11.2012 9:45

Dobrý den. Holovousy sice nejsou nejdál, ale díky některým jejich pracovníkům, kteří nechtějí rezervovat jeden nebo dva stromky maloodběratelům, tam už nejezdím. Raději si připlatím za zásilkovou službu. Se stromky s těchto e-shopů jsem prozatím velmi spokojen. Co se týče Rubinstepu, tak pokud narazím na plody s ještě dostatečně pevnou dužninou, tak jejich chuť je plná, výrazně aromatická (Cox.renette), ještě ne tolik sladká. Opravdu báječná. Zajímalo by mě, jestli je takto báječný i ten podzimní Desert, který jsem bohužel ještě neměl možnost ochutnat. S Primadelou jsem zřejmě šlápl vedle, tak uvidíme co ukáže Sparlord, jež tady chválil a doporučoval pan Boštička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.12.2012 17:58

Resistu jsem sice chválil, ale srovnávat s Rubinstepem se tedy rozhodně nemůže. Rubinstep to je úplně jiná extra třída. Poslední plod, který jsem chutnal, zazářil docela jinou lahodností. Vybavte si chuť Rubínu nebo Rubinoly v té nejlepší jakosti a přidejte k ní číslovku "na druhou". To znamená ještě mnohem výraznější a aromatičtější.  Prostě vylepšený Rubín. Opravdu silný zážitek pro chuťové buňky.

Rubinstep
Rubinstep
Rubinstep
Rubinstep
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.3.2013 17:09

K současnému Rubinstepu musím podotknout, že jeho plody hnijí více, než ostatní rubínové odrůdy ze stejného zdroje.  Zajímavá příchuť byla před Vánoci mnohem výraznější, než nyní. Podle mě, například na Topaz už v tomto období naprosto nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.217 (?), 2.2.2015 10:17

V lednovém čísle časopisu Zahradnictví, v příloze ovocnářství se uvádí, že odrůda Rubinstep má polygenní odolnost proti strupovitosti. V popisech odrůdy v pomologiích je uváděna odolnost proti strupovitosti střední, nebo ing. Nesrsta uvádí, že je náchylná. Zajímalo by mě odkud odrůda Rubistep získala polygenní odolnost, když u rodičů, po případě prarodičů, je uváděna maximálně střední odolnost. Nevíte o tom někdo něco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.2.2015 11:07

Přesně to zodpovědět neumím. Ale dědičnost je složitá a geny se mohou nakombinovat různě. Odrůdy jako Delor či Desert trpí strupovitostí méně než oba rodiče, Jonalord je dokonce rezistent.  Šampion je zase málo náročný na polohu, zatímco oba rodiče jsou teplomilní.  To už tak prostě někdy bývá, že jablko se odkutálí dál od stromu, i u lidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 2.2.2015 14:38

Nejsem odborník na genetiku. Myslím však, že vysvětlení, které uvedl p. Vysloužil, je pro běžného pěstitele postačující.
Údaje v pomologiích se často různí, i když to je od renomovaných odborníků. Za sebe bych uvedl třeba Diamant, či už zmíněný Delor. Svou roli hraje i lokalita pěstování a další vlivy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 79.153 (?), 12.10.2021 8:28

Diskuze už je hodně fousatá, tak předpokládám, že pěstitelů této odrůdy se najde víc než před lety. Můžete ji prosím zhodnotit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika