Rozdrápané kmeny



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 147.107 (?)
19.1.2012 16:02

Měla jste napsat proč netkanou textilií. Takhle musím hádat a napadají mne dva důvody. Aby kmínkům bylo teplo, to je ovšem z hlediska termodynamiky nesmysl. Nebo aby si kočky mohly zadrápat a nedělaly při tom škodu. To by obstálo, ale kmínkům to moc nerprospěje, jak už psal kolega. Proč se bráníte tomu pletivu? Králíkařské pletivo je levné, dobře se tvaruje a jako ochrana plně vyhoví. Drápadlo kočkám udělejte ze starého jekoru nebo podobného materiálu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 216.242 (?), 19.1.2012 10:15, zobrazeno: 15088x

Dobrý den, máme tříleté nízkokmené jabloně a kočky nám strašně poničili kmínky, co s tím mám udělat, jak chránit stromky, nechci omotávat pletivem. děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 19.1.2012 11:15

Myslíte si, že internetová rada, nebo politické školení kočky odradí od drápání? Proč nechcete kmínky chránit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.242 (?), 19.1.2012 13:06

chci ale spíš jsem myslela že by jsme je obalili něčím jako netkanou textilií, 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 19.1.2012 13:37

Tu Vám kočka taky rozdrápe. O něco lepší je juta, ale pod ní se mohou držet škůdci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 147.107 (?), 19.1.2012 16:02

Měla jste napsat proč netkanou textilií. Takhle musím hádat a napadají mne dva důvody. Aby kmínkům bylo teplo, to je ovšem z hlediska termodynamiky nesmysl. Nebo aby si kočky mohly zadrápat a nedělaly při tom škodu. To by obstálo, ale kmínkům to moc nerprospěje, jak už psal kolega. Proč se bráníte tomu pletivu? Králíkařské pletivo je levné, dobře se tvaruje a jako ochrana plně vyhoví. Drápadlo kočkám udělejte ze starého jekoru nebo podobného materiálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.1.2012 16:33

Přesně tak jak píše pan PP, obalovat kmínky textilií nebo jutou není vhodné, já použil i rákos ale držela se pod ním spousta havěti, hlavně mravenců ráj to byl. Naše kočka se naučila na kmínek révy a stromků už si nevšimá, do té doby nezbývalo než je obalit pletivem. A když jsem révu likvidoval, tak jsem nechal 30 cm kmínku čouhat a to jí stačí, chodila taky na špalek jen tak postavený v u záhonů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 160.23 (?), 19.1.2012 20:34

Zdravím Vás Mirku! Náš kocúr Úško, ktorý spáva v záhradnej šope, si s obľubou brúsi drápky na kmeni čerešne. Zatiaľ som nepozoroval, že by jej to škodilo. Keď sa ale pustil aj do kmeňov pergolovej révy (Rhea) a predrápal sa až na tvrdé drevo, tak som mu v tom zabránil- kvalitne som kmene omotal priedyšnou netkanou textíliou. A je po zábave, kocúr to "pochopil". Textília navyše chráni vinič proti silnému mrazu, ktorý nie a nie priísť. Buďme radi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 19.1.2012 20:57

Pane Paľo, vy si myslíte, že netkaná textilie je schopná při obalení kmínku ochránit rostlinu před mrazem? Já ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 160.23 (?), 19.1.2012 21:07

Každý priedyšný materiál omotaný okolo kmienka je lepší ako nič.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 20.1.2012 13:59

Podle mých zkušeností některým rostlinám vadí spíš mrazivý vítr, a v takových případech textilie pomoci může (ale to klidně i tkaná). U dřevin se spíš než efekt tepelné izolace může uplatnit zastínění před jarním sluncem, které sníží pravděpodobnost vytvoření mrazových desek. Já k tomuhle účelu používám prkna, ale textilie by asi posloužila podobně.  Kočky obývající naši zahradu se ovšem ve škubání netkané textilie úplně vyžívají. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika