Rozdrápané kmeny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
20.1.2012 16:08

Zdravím taktéž, ještě si vzpomínám že jsem jednu dobu na kmínek révy nasazoval podélně rozříznutou PETku kvůli kočce, ale nakonec jsem stejně musel ohradit sazenice půlmetrovým pletivem, to zase kvůli psovi. Ten okusoval vršky a stonky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 178.209 (?), 21.1.2012 9:16

Je asi ťažké, Mirku, zistiť, čo vlastne mačky priťahuje za účelom brúsenia drápkov. Odpozoroval som, že sú to valcovité tvary- kmienky a kmene, najčastejšie s hrubou štruktúrou kôry. Ale už som aj odháňal kocúra, keď sa chystal škriabať hladký kmienik mladej jabloňky Gala Schniga. Akonáhle povrch obľúbeného kmienka zmeníme napr. obalením iným materiálom ako je kôra stromu, strácajú o objekt brúsenia záujem. Sú to nevyspytateľné šelmičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 19.1.2012 16:59

Jako důvod použití bílé geotextilie by mohla být ochrana před zimním sluncem (místo bílení). Ale k tomu zase lépe poslouží plastové chráničky, které zabrání i kočičímu řádění. Komu se plast nelíbí (jako třeba mně), použije spíš pletivo + zastínění zjara např. prknem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 19.1.2012 22:13

Taky jsem kdysi použil tu netkanou textiliim, ale po čase jsem zijstil, že pod tu netkanou textilií může zalézat všeliká havěť, mravenci si tam někdy dělají mraveniště, vyplňují prostor mezi textilií a kmenem hlínou. Nevím sice jestli to stromkům škodí, ale už to sám nepoužívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 19.1.2012 22:19

Přinejmenším jsou tato malá mraveniště zárukou bohaté úrody mšic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 160.23 (?), 19.1.2012 22:32

Kmene ovocných stromov ničím neobaľujem. Vinič je predsalen teplomilnejší, najmä mladé sadenice. Mám v záhradke tiež množstvo zemných mravcov, ako snád každý. Keď ale na jar odbalujem z kmienkov viniča textíliu či staré noviny, okrem zafúkaného lístia žiadny hmyz nenachádzam. Mravci sú zalezlí v pôde. Odskúšal som fintu: hrubú kôru na kmienkoch viniča ošúpem a háveť sa nemá kde zachytiť. Keď potom opláchnem vinič Sulkou, nemajú šancu ani roztočce. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 19.1.2012 23:07

Jo, to "odrbání" staré odchlíplé kůry je prospěšná věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 20.1.2012 9:17

Souhlasím s Wimpi. Stará borka ("kůra") se má odstraňovat! Já zakrývám kmeny stromů proti jarnímu sluníčku  (tzv.mrazové desky)  prkny a myslím si, že by to bylo také účinné proti kočkám popřípadě okusu zajíci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 20.1.2012 9:34

Pro Pala:

Jestli obalujete kmeny na zimu, tak si tam mravenci mraveniště samozřejmě přes zimu neudělají, to jsou někde zalezlí v zemi. Mravenci končí svou aktivitu někdy během září a jestli v té tobě obalujete kmeny něčím na zimu, a na jaře obal odstraníte, tak si tam nemají to mraveniště kdy vybudovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 20.1.2012 10:51

Přesně tak. Je tedy dobré jako chráničky používat pletivo, či něco hodně podobně vzdušného. Potom se chráničky nemusí vůbec oddělávat. Pokud je to taková ta plastová spirála, tak tu je rozumné oddělat, jinak mezi ní a kmínkem jsou mravenci v pohodě a na to šup. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika