Red chief



host - 167.72 (?)
24.12.2014 22:11

REIDCHEIF - Camspur

Toto je správná informace: Mutant Starkimson v roce 1967 USA

plodí na krátkých plodonoších hodí se i dovyšších ploh. Bez leštění je celo červený až fialový pokrytý 100%. Jenutná probírka. Dužina sladká.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 24.12.2014 17:51, zobrazeno: 12816x

Zdravím vespolek. Puzen nedostatkem vlastních a omámen nabídkou v hyper, koupil jsem kilo jablek uvedenéno názvu na vánoční stůl. Byla poněkud drahá. Tvarem připomínají Starkrimsony a tak jsem podlehl. Zajímavá je zrcadlově lesklá slupka. Nevím jak to dělají, zkoušel jsem to umýt a nejde to. Nedokážu uvěřit, že by to jabko dokázalo samo. Na každém je nálepka Korutany. (asi proto ta cena). Ale chuť mně trochu zklamala. Je křehké, šťavnaté, chruplavé. není kyselé ani sladké, řekl bych pro mně vyvážená chuť. Ale není tam žádné aroma, resp. jen jakýsi nádech něčeho, co se těžko dá určit. Zná někdo z přítomných to jablko a jeho původ a podobně? Je to jen jedna z dalších "hypermarketovek"?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.119 (?), 24.12.2014 20:17

Redchief je nejlepší mutace Red Delicious. Má menší klimatické a půdní nároky a velmi brzy se zbarvuje, chuť - sladká, jadrná,šťavnatá s charakteristickým aromatem. Takže jste asi koupil podtržené plody. A jak dělají zrcadlovou slupku, jednoduše ji vyleští. Jarin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.12.2014 21:42

Díky Vašemu zájmu, pane PP, se po těchto plodech také podívám. A vůbec nevadí, že jste tyto jablka sám nevypěstoval, ale jde o to, že jste na ně upozornil. Také bych rád opět někde sehnal Pink Lady, abych se přesvědčil, proč je tato odrůda tak populární. Možné ale je, že budou opět tvrdé jako kámen a bez chuti a takové už i zůstanou. Protože jde u odrůdy Redchiev o mutaci Red Delicious, opět se zeptám Miloše, proč nepěstuje tuto odrůdu, myslím Red Delicious. Opakování je matka moudrosti pro případ, že Miloš tuto informaci již dříve uvedl. Zřejmě to bude ten samý důvod jako u Spenceru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.72 (?), 24.12.2014 22:11

REIDCHEIF - Camspur

Toto je správná informace: Mutant Starkimson v roce 1967 USA

plodí na krátkých plodonoších hodí se i dovyšších ploh. Bez leštění je celo červený až fialový pokrytý 100%. Jenutná probírka. Dužina sladká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.12.2014 10:24

V podstatě má Petr z P. pravdu. Red Delicious a jeho mutace jsem pěstoval od r. 1977 asi 10 let. Konkrétně klasický Red D., Starking, Starkrimson a Redspur. Vadilo mi především, že i když narostly vzhledově krásné plody (což nebylo každoročně), chutí se nevyrovnaly jablkům vypěstovaným v Brně (kde jsme tou dobou meli taky zahrádku). Proto jse na ně zanevřel, třebaže mi ta sladce nahořklá chuť docela seděla. 
   Jestli má Red Chief menší nároky na teplo, to nevím, nesetkal jsem se s ním. Tedy krom v obchodech, a na výstavách, ty plody jsou fakt krásné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.12.2014 12:38

Mě by zajímalo jakou náhradu zvolil Miloš za odrůdu Red Delicious do své polohy, kde Red Delicious a jeho mutace neposkytovaly vyhovující kvalitu plodů. Podobně se mu totiž podařilo zvolit náhradu za Mac Intosh v odrůdách Cortland, Redcroft a Vysočina. Bude tou náhradou třeba Starkresa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.12.2014 17:29

První náhradou byl Gloster. Ale ani ten se kvalitou neosvědčil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 26.12.2014 9:45

Red Chief jsem letos chutnal u známého, výška cca 300 m.n.m.Oproti Starkrimsonu je méně sladký, i chťově mi připadal zajímavější.Možná je to i tím, že je přeci jen o sto km severněji a skoro o sto m výše(pomalu Opavsko).Nevím však, jak by chutnalo o nějaký měsíc později.Vzhledově velice hezké jablko, ale tento typ jablek moc nemusím.Letos jsem u něj chutnal ještě jednu odrůdu, kterou jsem před tím nikdy neměl a to Honey Crisp, to už je však jiná liga.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.12.2014 11:27

Původní odrůda s názvem Red Delicious je také méně sladká a celkově lahodnější, ale já bych s kritikou Starkrimsonu šetřil. Sice ho v posledních letech nevyhledávám, ale protože má chuť sice sladší, ale i velmi výraznou a originální, tak je myslím kritika nezasloužená. Ta vyšší sladkost je právě doplněna specifickou a nezaměnitelnou odrůdovou příchutí, což u některých pouze a jen sladkých plodech jiných odrůd říci nelze. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika