Rebella



Jerome - (18) - 82.60 (?)
1.2.2008 20:22
Však já si tu dobu před 30 lety pamatuju, i když jsem byl klukem - jak jsme se radovali např. z Dukátu, Čisteckého apod. Ohledně Heliodoru - slyšel jsem, že chuť nic moc, ale třeba u něj více záleží na stádiu konzumní zralosti nebo lokalitě. Na konci ledna jsem v jeho chuti našel něco z těch starších jablek, nemohu vzpomenout co, asi matčino nebo tak něco, bylo výborné...
Nejsem přítelem trvale udržitelného rozvoje, může to být cesta do pekel, ale u šlechtění jabloní to vítám...(houba nikdy nespí)!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jerome - (18) - 82.60 (?), 26.1.2008 20:29, zobrazeno: 12860x

Znáte prosím někdo odrůdu Rebella? Růst, vhodnost k přeroubování starších stromů, doba sklizně, chuť, skladovatelnost, poloha pro pěstování...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 28.1.2008 19:33

Dobrý večer. Odrůdu čeho? O jaké ovoce se jedná. Slyším to poprve.Není to snad meruňka Lebela?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jerome - (18) - 82.60 (?), 28.1.2008 22:05

Ne ne, je to jabloň -  německá, rezistent(vf), z Pilnitz, nebo jak se to píše, odtamtud je i např. Pilot, Piros atd. (alespoň mám dojem), ale o těch se toho taky moc nedá sehnat...ale díky, že jste se ozval!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jerome - (18) - 82.60 (?), 28.1.2008 22:06

Ještě - už jsem něco našel na netu, ale je to německy (ouvej), ale přeložím si to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 29.1.2008 6:59

Němci jsou velmi schopní výzkumníci i hospodáři. Někteří odborníci z Pilnitz ovšem uznávají, že ve šlechtění jabloní včetně rezistentních jsou v Česku dále. Zejména co se kvality plodů  týče. Konkrétně Topazu a Rubinole se prý žádný z německých rezistentů nevyrovná. Sám jsem je (ty německé) ale nechutnal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jerome - (18) - 82.60 (?), 31.1.2008 19:42

To je dobře. V nabídkách německých zahradnictví se také Rubinola a Topaz běžně objevuje - to se o německých výšlechtcích u nás říct nedá. Ale Rebellu naroubuju a uvidím. Prý ta německá jablka nebývají tak sladká jako naše, Němci mají jiné chutě. Piros ale prý není špatný, no, uvidíme časem.

 

Včera jsem poprvé jedl Lunu a Heliodor. Lunu nerozeznáte od Goldena, který je jedním z jeho rodičů, ani chutí, ani vzhledem, dokonalá kopie (!!!), ale Heliodor mne překvapil chutí, nečekanou, skvělou, kořenitou, originální...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 31.1.2008 20:52

Ti z nás,  kdo ovocnaří 30 a více let, jistě pamatují, že sortiment našich jabloní čítal tehdy několik málo (snad 10 - 15) tržních odrůd, pak nějaké samozásobitelské   a místní. Každá odrůda byla originál, co se týče velikosti, tvaru, barvy, konzistence, chuti. Golden, J. Greive, Coxova, Breuhahn, Bláhova, Wealthy, Ontario,Matčino, Boskoop, Jonathan, Starking, Parména, Zvonkové, Kidś, Oldenburg, Spartan...  Nebyl problém poznat odrůdu se zavřenýma očima. Nechci vypadat jako přítel starých pořádků a je asi dobře, že se každoročně  registruje řada nových, takřka dokonalých  odrůd. Jenže mnohé z nich se od sebe liší jen názvem a stěží  barvou slupky.  Připadá mi to trochu jako byznys využívající touhu mnohých pěstitelů stále zkoušet něco nové.
    Rád bych byl, kdyby Rebella byla výjimkou. Heliodor jsme zkoušeli při degustaci v Lysicích, ze 60 odrůd skončil v průměru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerome - (18) - 82.60 (?), 1.2.2008 20:22
Však já si tu dobu před 30 lety pamatuju, i když jsem byl klukem - jak jsme se radovali např. z Dukátu, Čisteckého apod. Ohledně Heliodoru - slyšel jsem, že chuť nic moc, ale třeba u něj více záleží na stádiu konzumní zralosti nebo lokalitě. Na konci ledna jsem v jeho chuti našel něco z těch starších jablek, nemohu vzpomenout co, asi matčino nebo tak něco, bylo výborné...
Nejsem přítelem trvale udržitelného rozvoje, může to být cesta do pekel, ale u šlechtění jabloní to vítám...(houba nikdy nespí)!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika