Rajka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?) 
3.10.2013 10:58

Je to první úroda Rajky, proto zkušenosti s ní teprve sbírám, ale některým už plodí, proto by se s chuťovými zážitky mohli pochlubit jiní.O Merkur jsem měl zájem za účelem rozšíření pěstební plochy jakoby "Rajkovou kvalitou",ale v jiném kabátu, jenže už místa není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 3.10.2013 21:46

Přikládám dnešní fotku Rajky na semenáči. Zralá ještě není, ještě nesklízím. Strom jsem si roubovala asi před deseti lety. Plodí celkem pravidelně. Chuť je spíše sladká, dobrá, trochu sušší. Nejlépe chutná o Vánocích. Osobně mi více chutná Rubín. Merkur nemám a pořizovat nechystám, máme plný stav stromů. Problém není v prostoru, ale v času. J.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 4.10.2013 13:04

Krásný pohled, paní Jiřino. Rajka je odrůda vzhledově velmi přítažlivá, ale co se týče chuti, tak máme oba stejný názor. Na rozdíl od "rubínových" odrůd není v její chuti žádné "špecifikum", jak by řekl pan Paľo. Ale na úrodu jste jistě pyšná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 12.10.2013 19:43

Na fotkách se zvláštní červený odstín Rajky nedá dost dobře vystihnout, ovšem Liborovy fotky Rajky ve vlákně (myslím Topaz) jsou perfektní. Mohl bys je Libore přemístit do tohoto vlákna? Přes moji sklerózu jsem opět zapomněl kde, že pan Vlastimil umístil starší fotky Cherry Cox, Lobo a Spencer. Nebylo by možno fotky odrůd umísťovat do vláken s názvem těchto odrůd? Děkuji za pochopení. A čo jinak povedať k chuti Rajky? Je snad možné najít v ní náznak chuti Šampionu? Jinak nevím. Víte sami, že "hledám hodně, hledám rád", tak snad proto to hledání i zde.

Rajka
Rajka
Rajka
Rajka
Rajka
Rajka
Rajka
Rajka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 12.10.2013 21:04

Rajka mi nikdy příliš neplodila a do štíhlého vřetene se špatně tvarovala. Možná, že to bylo i stanovištěm.  Další negativa žádná. Nejlepší chuť měla v listopadu, i když vydržela přes Nový rok. Po deseti letech musela ustoupit jiným odrůdám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 17.10.2013 11:31

Rajka je velmi krásně zbarvená odrůda, ovšem zajímalo by mě, jestli by Miloš o ní mohl prohlásit to samé, co o Svatavě a Dominu, a totiž, že se zde jedná o univerzální a těžko identifikovatelnou jablečnou chuť. Co se týče špatné plodnosti u pana Vinšálka a pokud se dobře pamatuji tak i u pana P., tak v posledním čísle Zahrádkáře v "seriálu" s názvem "Chuť jablka na prvním místě", kdosi uvádí, že Rajku počítá do svých pěti nejlepších odrůd z hlediska vysoké plodnosti. Doufám tedy, že jsem tam nahlédl správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 8.156 (?), 17.10.2013 15:18

U mě Rajka zarodila poprvé, výstavní plody, chuťově (předčasně dozrálé) výborné, uvidím co nastane v řádné konzumní zralosti. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.10.2013 16:54

S ohledem na to, že je Rajka rezistent, má nepochybně velmi dobrou chuť. Oproti zmíněným Svatavě a Viktorii navíc krásně červeně zbarvené plody, což příznivý dojem z ochutnání ještě zvýrazní. Potýkám se však s menšími plody a ne příliš velkou plodností. Obojí ale může být dáno místem a podnoží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 22.161 (?), 6.11.2013 16:44

Plná konzumní zralost se už dostavila - chuť vynikající, kořenitá, lehce navinulá. Váha plodů prům. 180g mně plně vyhovuje. Bude to jedna z perspektivních odrůd pro očkování/roubování mých semenáčků. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 6.11.2013 18:43

Já jsem sice žádnou příchuť u Rajky nezaznamenal, ale musím uznat, že je to v tuto dobu jablko s velmi příjemnou harmonicky sladce navinulou chutí. Příjemnější, a kdo by to byl řekl, než "tohtoročná" Vanda. Ale tam stále čekám, že se ještě něco navíc objeví. Prozatím je to pouze ostře sladce navinulá až navinulá chuť. Rajku tady mám naroubovanou společně s Delorem na Lordu a chtěl jsem ji už vyříznout, ale neudělám to. Myslím, že Paľo by mohl s likvidací Rajky taky ještě posečkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika