Průzkumný dotaz



rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?)
12.9.2013 14:40

Jsem pod patronací Velkého bratra Vladislava-to je moc dobře,že bude nade mnou bdít,a držet ochrannou rukuwink.Přečtěte si znovu pane Vladislave svůj článek o protivině Bohu.Je vhodné někoho strašit smrtí?Víte pane Vladislave jaký je rozdíl mezi vnucovat, radit,a říkat vlastní zkušenost?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 8.9.2013 12:56

Na svitavsku je to zahradu od zahrady jiné. Na té mojí loni mráz zdecimoval 100% úrody, takže násada všeho byla mimořádná. Letos byla úroda třešní a višní slabá, jinak všeho víceméně nadbytek. Včetně meruněk a broskví. Posun zralosti je výrazný, včera jsem teprve zavařoval Redhaveny - ještě tvrdší, ale už šly od pecky. Mimořádná úroda veškerých slivoní s výjimkou Althanovy, Tophitu a propadu Hermana.
Co se týče chorob - úžeh višní silný, meruňky odolaly, snad díky postřiku. Kadeřavost vzdor ošetření silná. Dále bez chemie:    červivost pilatkou i obalečem průměrná, moniliová hniloba snesitelná. Strupovitost nadprůměrná. Některé jabloně měly problém s červnovým propadem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.2 (?), 8.9.2013 13:12

Zahrada u Chrudimi:

Třešní bylo dost, brzy ohnil, hodně vrtule. Višní méně a menší. odrůda Korošská (Lepší odrůdu mi ještě nikdo neukázal). U méně odolných odrůd jabloní docela katastrofa. Strupovitost a obaleči to dost decimují. Je tu docela dost srážek. Rezistentní odrůdy nehnijí, ale je jich málo. James Grieve - všechno shnilo a spadalo. Hruška vůbec žádná a všechny stromy decimovány rzivostí, ani rok starý stromek hrušně Blanka nezůstal ušetřen. Zato meruňky, broskve, švestky, blumky obrovská úroda.Zvláště meruněk a broskví (Redhaven). Letos to nezmrzlo. Ořechy nějaké budou. Révu již pytlíkuji - jdou na ni vosy.

Už se mám dokončilo diferencování květních pupenů na příští rok, takže se necháme překvapit. Mám vše rěkl bych dokonale opylené, mám totiž 12 včelstev.

Jan Kratochvíl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 17.38 (?), 8.9.2013 18:20

U Prahy letos až na maličkosti krásná úroda.

Třešně pěstuji jen rané, Karešovu a Burlat, proto nemám starosti s vrtulí. Ptáci si ovšem vybrali svou daň - 50%-

Višně letos 100%.

Meruňky slabota - mladé stromy, včely spaly...10%.

Broskve semenáče přeplozeno - 120%, chuťově výborné!

Jabloně - přeplozeno Resista, Rubinola, Rosana, Rajka, Melodie. Topaz normál.

Hrušně Bohemica, Decora, B.lahvice 100%.

Doufám, že už nepřijdou kroupy. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 9.9.2013 11:31

Poblíž ČB padla letní jablka většinou za oběť vosám, sršňům a hejnům ptactva. Většina pozdějších jabloní stále dost padá - od červnového propadu dosud. Lépe si stojí starší odrůdy - James Grieve, Matčino, Idared. Hrušně se také drží. Třešní bylo málo, meruněk dost, broskví hodně. Rybízu, angreštu a ostružin ještě víc. Také vše časově posunuté. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 20.131 (?), 11.9.2013 19:33

Zdravím

Vážení pěstitelé bacha na to! Příroda nás zkouší. Jestli jste nechali přeplodit broskvoně, meruňky a víno a usnete na vavřínech tak o ně příjdete! Příroda se nás snaží uchlácholit a připravit šokovou situaci pro naše miláčky a zabít je. Věnujte pozornost řezu do konce září a přihnojte je draslem a fosforem. Na zimu zabalte kmeny pytlovinou. A doplňte stromum pitný režim. Hlavně na podzim umýjte všechny stromy Kuprikolem proti rakovině a veškerým houbovým chorobám, zejména kadeřavosti.Kuprikol nebo Champion se používají jako ozdravný postup po opadu listu a je jako desinfekční prostředek!  Pak bude pozdě brečet nad rozlitým mlíkem a vyčítat si to. Správný pěstitel reaguje na to co mu rostliny říkají a poslechne je. Nerespektování přírody se trestá tvrdou daní!  Smrt!!! Nelze polemizovat s přírodnímy zákony, pouze respektovat jinak je krutá odpověď. Protivit se panubohu také nelze tak to tak musíme bráti. Lze pouze odvrátit boží hněv a následky přírody!!! Věřte vlastní zkušenost a to nejsem věřicí bohu dík.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 11.9.2013 20:11

Máte to trochu pomotané...Protivit se panubohu také nelze tak to tak musíme bráti...a proč, když v JEHO existenci nevěříte.Proč se ohánět dodržováním Božích přikázání, když pak na jiném místě o JĚHO existenci pochybujete... tak jaké pak dodržování... není to zbytečné... a to jako platí pro koho???Nerespektování přírodních zákonů-no prosím, to je jiná.Ale proč hned smrt... a strašit daněmi?

V tuto dobu závlaha, draslo,fosfor... prosím, ale proč hned řez-to nevím.Řez se provádí pilou, snad nožem.Pod tím si přectavuju odstranění větších větví, a otevírání dveří infekcím, a nemocem, protože do zimy se větší rány už nezacelí, pak v zimě namrzání nezahojených pletiv.Nebylo by moudřejší počkat na otevíraní řezných ran na jaro?No prosím... když už tak jen zastříhávání konců letorostů pro zlepšení vyzrávání letorostů.

Správný pěstitel reaguje na to co mu rostliny říkají a poslechne je...

no to nevím, jakým způsobem komunikace Vám stromy řeknou, že by chtěly postřik měďnatými prostředky... i když účel postřiku jíchou je vhodný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 20.131 (?), 11.9.2013 20:28

Zdravím

nevím co mate na mysli, že mám pomotané. Pro někoho jsou zákony přírody jasné a někdo to bere jako boží vúli. Ja jsem tolerantní k oběma táborum.  To že něco nevíte tak se na to zeptejte a já Vám odpovím a neodrazujte ostatní od jejich názorů. Já už dlouho sleduji Vaše nekompromisní názory, které hraničí s vnucováním a pohrdáním ostatních názorů ostatních pěstitelů.  Na Váš názor o postřicích je stejný tak jako " Proč by jste měl brát antibiotika na virozu, když podobně vypadá ožralý člověk? "  Ja si myslím, že na blbou odpověď musí být bohužel u některých lidí i blbá reakce. Když to neznáte tak se zeptejte. Učenný z nebe nespadl.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 11.9.2013 20:44

Pane rostislaviku, nenechte se odradit.Vaše příspěvky čtu nejraději.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 20.131 (?), 11.9.2013 20:36

Vážený rosti - slaviku

Vaš názor si dam do paměti počítače a v červnu ho znovu zveřejním a budu zvědaví kolik pěstitelú Vam poděkuje za moji opomenturu. Věřte tomu, ti co doplatí na Vaší lehkomyslnost a škodolibou radost, kterou beztak ani sam doma neuděláte tak Vas ukamenujou. Jestli chcete tak Vam z dobré vúle poradím kde sehnat levně brnění.

těším se na jaro    sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 12.9.2013 14:40

Jsem pod patronací Velkého bratra Vladislava-to je moc dobře,že bude nade mnou bdít,a držet ochrannou rukuwink.Přečtěte si znovu pane Vladislave svůj článek o protivině Bohu.Je vhodné někoho strašit smrtí?Víte pane Vladislave jaký je rozdíl mezi vnucovat, radit,a říkat vlastní zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika