Průzkumný dotaz



sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 20.131 (?)
11.9.2013 19:03

Zdravím Vas p. Paľo

Je vidět, že máte ptáky pod boží ochranou když chodí spát ke kostelu a to k národnímu stromu (mají Slováci také lípu jako národní strom nebo máte jinný? To jste mi vnuknul nápad, nad kterým jsem se ještě nepozastavil. Československý strom byla Lípa srdčitá a teď je český národní strom i když se k ní tak hnusně bobužel chováme. A jaký je u Vas národní strom. Já jsem totiž také veliký milovník Slovenského kraje.)  Máte také informace od ostatních pěstitelú na Slovensku jak letos dopadli? Je to take pro mě velice zajímavé a to nehledě na to, že Slovenský kraj ie silně rúznorodý. Letos z pozorování po opavsku silně zabodovaly teplomilné ovocné druhy a odrudy drsnějšího klimatu propadly a je vidět. že jim teplé urychlování vúbec nesvědčí a degraduje je.  Mám takové obavy " že když tady Granny Smid obsadí první příčky v zimních odrúdách, že se opravdu už něco děje, ale to už bude asi pozdě."

sadař vlada

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 20.251 (?), 7.9.2013 23:06, zobrazeno: 26196x

Zdravím

Jak je to letos u Vás s ovocnou úrodou? U nas na opavsku horor. Uroda třešní tak na 20% výkonu stromu. Broskve a meruňky to jistily a udělaly veliký dojem z nadsklizně, švestky lokálně propad a lokálně nadúroda, letní odrudy jablek v pohodě a podzimní a zimní problém. Velké poškožení vosami a silný opad častečně vyzrálých plodů a to úplně zdravých. Hrušky silně zdrobnělé a stromy hodně napadené rzi a stříbrnou skvrnitostí listí. Urodnost hrušní a to bez ohledu věku tak na 40%. Jeřáby zrály současně s letními jablky a byly obsypané. U broskvoní se letos posunula sklizeň plodů tak o 14 dní dozadu. Stále je u nás sucho a kolikrát i větrno. Je vidět, že příroda z nás opět udělala blbce a máme zase nad čím uvažovat. Tak jsem zvědavi co na to letos poví zima. Je fakt, že i včely jsou ztoho všeho letos už blbé.

sadař vlada

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 197.89 (?), 7.9.2013 23:31

Zdravím pane Vladislave! Na Záhorí je to podobné ako u Vás, akurát hrušiek a hrozna sa urodilo výrazne viac. Svokrovi v záhradke pár metrov od domu zožrali škorci v priebehu chvíľky všetky letné hrušky- do poslednej omrvinky! Nocujú na vysokých starých lipách okolo kostola a nad ránom mraky hladných operencov podnikajú výpady do dedinských záhrad. Dúfam, že sa nepustia na opačnú stranu- do vinohradov. Najvyšší čas natiahnúť siete!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4483) - 38.136 (?), 8.9.2013 7:03

U nás v HK bude normální úroda, všeho dost. Vosy sem tam naďobnou Gold Bohemii, ale to je každý rok. Révu mám pod sítí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 20.131 (?), 11.9.2013 19:03

Zdravím Vas p. Paľo

Je vidět, že máte ptáky pod boží ochranou když chodí spát ke kostelu a to k národnímu stromu (mají Slováci také lípu jako národní strom nebo máte jinný? To jste mi vnuknul nápad, nad kterým jsem se ještě nepozastavil. Československý strom byla Lípa srdčitá a teď je český národní strom i když se k ní tak hnusně bobužel chováme. A jaký je u Vas národní strom. Já jsem totiž také veliký milovník Slovenského kraje.)  Máte také informace od ostatních pěstitelú na Slovensku jak letos dopadli? Je to take pro mě velice zajímavé a to nehledě na to, že Slovenský kraj ie silně rúznorodý. Letos z pozorování po opavsku silně zabodovaly teplomilné ovocné druhy a odrudy drsnějšího klimatu propadly a je vidět. že jim teplé urychlování vúbec nesvědčí a degraduje je.  Mám takové obavy " že když tady Granny Smid obsadí první příčky v zimních odrúdách, že se opravdu už něco děje, ale to už bude asi pozdě."

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6497) - 9.2 (?), 11.9.2013 19:07

Nemusíte mít obavy. Vědci nyní, když se profláklo, že oteplování si vycucali z prstu a peníze už to nenese, slibují malou dobu ledovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 8.9.2013 7:26

U nás v pošumaví je situace obdobná, jakou popisuje pan Kaněra. Ledový dech druhé poloviny jara a začatku léta posunul vegetaci o 14 dnů zpět oproti průměru minulých let. Třešně prakticky bez úrody, silný tlak monílie. Nerezistenty jabloní a hrušně zakrpacené, zdrobnělé a strupaté, úroda po loňské nadúrodě mizerná. Na listech silný tlak houbových chorob, silný předčasný opad. Mladé rezistenty ale v celkem pohodě. Slivoňe celkem Ok, broskvoně super, réva také, nebýt ovšem toho časového skluzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.9.2013 7:33

U mne na jihu Jižní Moravy byla násada květů ovocné úrody velmi bohatá, až na některé mladé hlavy révy. Obrovský propad byl u bohatě kvetoucí mladé samosprašné třešně Samba, kde jsme sklidili asi tak do 10ti plodů. Jabloně mají celkem bohatou úrodu, a to i mladé stromky, máme i pár plodů hrušek. Jablka jsou poškozena savými-žravými škůdci, přestože jsem nějaké to ošetření provedl. Sledovat a trefit se do termínů postřiků proti savým a žravým není pro mne bohužel ideálně možné s ohledem na zaměstnání. Proti těmto škůdcům a chorobnám se dá bojovat, proti čemu jsem však úplně bezmocný je mokro, a následně hmyz. Při spojení těchto dvou faktorů došlo k devastaci nejméně poloviny úrody doposud zrající révy a většiny pozdějších odrůd broskvoní. Jablka se zatím drží, hmyz se věnuje hlavě révě a začíná útočit na těch pár hrušek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.9.2013 8:49

co jsem si tak všiml po obci tak je to asi tak: třešně děs, řekněmě 30% úrody, višně 60%, švestky 40%, hrušně obvyklá úroda, jabloně 130%, skořapkoviny 110%, angrešty rybízy 160%, réva 120%, meruňky 120%, broskvoně asi také tak

jinými slovy jasnými poraženými jsou švestky a třešně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 8.9.2013 9:59

U nás třešně úroda špartná, asi neopylené. Na naší Sweet early jsem měla slovy tři plody, z nich jednu sežral špaček. Urodily se nám meruňky, měli jsme na všech třech stromcích, i v sousední vesnici u tchýně, nadělala jsem marmelády, u nás se zadaří meruňkám jedenkrát za pět let (500 m.n.m.). Jablek máme kupodivu mnoho, dost padají pro červivost, protože stromy nestříkáme. Jablka jsou malá, protože v červenci a do poloviny srpna u nás vůbec nepršelo. Pěkné plody má Bohemia a Angold. Švestek máme přeplozeno, dva stromy se rozlámaly, letos jsme poprvé ošetřili proti pilatce. Hrušek je přiměřeně, plody jsou však menší kvůli suchu. Celková úroda ovode je u nás nadměrná, kvalita přiměřená, doufám, že kroupy již nehrozí. Nemáme ořechy na Jupiteru a to nemrzlo. Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.87 (?), 8.9.2013 11:09

HK (za městem) : třešně - 30%, višně 10%, jabloně 100% (ale hodně padají), švestky 80%, hrušně 10%, meruňky 80%, broskve 120%, angrešt + rybíz 100%, maliny 70%, ostružiny 150%, réva 80%. Včeličky to nestihly všechno opylit, kvetlo to zároveň.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika