Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?)
10.12.2012 14:52

Připojuji se k p. Boštičkovi s prosbou o zkušenosti s odrůdou Pinova. Už jsem se kdysi na ni zde dotazoval, ale příliš konkrétních zkušeností jsem se nedozvěděl.

K předešlému příspěvku.

Melodii jsem kdysi zrušil pro její kyselost. Má velmi slabou slupku, a proto se musí trhat opatrně ( trhal jsem ji v rukavičkách) a opatrně manipulovat, je silně citlivá na otlaky. To se potom ve sklepě kazí. Musí se sklízet probírkou, protože zralé plody hned padají, zejména za větru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 19.98 (?), 1.12.2012 21:44

Nechci se nějak dotknout vyznavače Topazu ale letos jsem jej zkušebně zakoupil v Hradci Králové. Dozrál v okolí HK u soukr. pěstitele a mě nezbývá než zhodnotit chuť jakkoliv vyzrálých a zabarvených letošních kusů jako podobnou "jarové vodě".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.254 (?), 3.12.2012 15:37

Z hodnocení mé rodiny a přátel z prvních letošních plodů plyne, že Topaz všem chutnal, některým velmi. Chuť je příjemně navinulá, zvláštně aromatická. Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 123.5 (?), 10.12.2012 10:04

Letos mě došla trpělivost s MELODIÍ, nechápu proč se stále nabízí ve většině školek.Jablka jsou vzhledově krásná ale nedájí se pro svou kyselost ani v prosinci konzumovat.Ještě ty červivé spadané, po vykrájení byly celkem jedlé. Plody mi letos hnily již na stromě, sklep mám celkem dobrý a přesto mi tam část shnila a část vyschla.Silně propadávají, střídavá plodnost.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 10.12.2012 14:52

Připojuji se k p. Boštičkovi s prosbou o zkušenosti s odrůdou Pinova. Už jsem se kdysi na ni zde dotazoval, ale příliš konkrétních zkušeností jsem se nedozvěděl.

K předešlému příspěvku.

Melodii jsem kdysi zrušil pro její kyselost. Má velmi slabou slupku, a proto se musí trhat opatrně ( trhal jsem ji v rukavičkách) a opatrně manipulovat, je silně citlivá na otlaky. To se potom ve sklepě kazí. Musí se sklízet probírkou, protože zralé plody hned padají, zejména za větru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.135 (?), 10.12.2012 19:48

Pinovu pestujem od roku 2004.Rodivosť je pravidelná, veľmi vysoká, nutná prebierka.Plody sú veľkostne vyrovnané, pri veľkej násade sa iba mierne zmenšia bez toho aby sa to odzrkadlilo na kvalite.Vhodný je silnejší podpník, aspoň M26.Ja ju mám na M9 a napriek zmladzovaniu a silnejnej prebierke nemá dostatočné prírastky, takže súhlasím s Paľom ktorý silnejší podpník v jednom zo svojich príspevkov tiež odporučil.Zdravotný stav je veľmi dobrý.Napadnutie chrastavitosťou v mojich podmienkach minimálne, striekam 2maximálne 3 krát.Múčnatkou napadaná nebýva.Hrubšia šupka a bez závlahy aj málo šťavnatá dužina niektorím ľuďom vadí.V bežnom sklade vydrží asi do začiatku februára, a potom zosychá.Chuť zostáva do konca výborná.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.135 (?), 10.12.2012 21:24

Na obrázku je 3 ročný stromček. Stano


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 11.12.2012 10:53

Ještě bych chtěl požádat Stana o sdělení, v jak teplé oblasti či poloze Pinovu pěstuje. A jestli jsou plody opravdu šťavnaté. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.1 (?), 11.12.2012 11:59

Pinovu pestujem v 210 mnm, juh stredného Slovenska.Posledné dva roky bola jeseň suchá, a keďže stromy permanentne nezavlažujem, Pinova mala suchšiu dužinu ako obyčajne.Vedľa stojaca Fuji mala plody síce niečo menšie, ale rovnako šťavnaté ako po iné roky.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.12.2012 13:50

Teplejší poloha asi bude hrát důležitou roli. Měl jsem Pinovy pouze 2 plody, souhlasí, že dužina je sušší (ale příjemně, podobně jako např. Kids) Barvu jsem ale neměl tolik červenou jako Stano a tvar plodů byl kuželovitý, vyšší než širší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.1 (?), 11.12.2012 14:28

Pinovu oberám až začiatkom októbra, niekedy aj pozdejšie.Stačí len pár chladnejších nocí a jablká sa krásne zafarbia.Skladovaťeľnosť to výrazne neovplivní, ako trebárs pri Topaze.  Stano


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika