Porovnání plodů



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?)
30.9.2009 11:54

Co se týče první dvojice. Já favorizuji Diadém. Zraje o něco málo později, ale má plody krásně zbarvené i chutné a vydrží déle. James Grieve je možná plodnější - je to asi nejúrodnější odrůda vůbec, výborně obrůstá plodným dřevem. Plody mi ale extra nechutnají, v horších polohách jsou více nakyslé, rychle přezrávají a slupka je brzy mastná.. Myslím, že se množí pouze červené mutace, ty jsou mastné méně.
   Z těch letních odrůd je asi Průsvitné vhodnější pouze na vyšší tvary do větších zahrad, kde se o stromy moc nestaráte. Zraje trochu dřív. Discovery má menší plody, krásně zbarvené, vydrží o dost déle (na stromě i po sklizni) a je i chuťově lepší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 176.238 (?), 30.9.2009 11:23, zobrazeno: 5411x

Chtela bych si letos vybrat dalsi jablunku.Rozhoduji se mezi James Grievem a Diademem (ten ale neznam). Take mezi Prusvitnym letnim a Discowery (ten taky neznam). Pudu mame spis jilovitou a jsme asi 400m n.m. Mate s nimi nekdo zkusenosti a muzete poradit? Dik.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 30.9.2009 11:54

Co se týče první dvojice. Já favorizuji Diadém. Zraje o něco málo později, ale má plody krásně zbarvené i chutné a vydrží déle. James Grieve je možná plodnější - je to asi nejúrodnější odrůda vůbec, výborně obrůstá plodným dřevem. Plody mi ale extra nechutnají, v horších polohách jsou více nakyslé, rychle přezrávají a slupka je brzy mastná.. Myslím, že se množí pouze červené mutace, ty jsou mastné méně.
   Z těch letních odrůd je asi Průsvitné vhodnější pouze na vyšší tvary do větších zahrad, kde se o stromy moc nestaráte. Zraje trochu dřív. Discovery má menší plody, krásně zbarvené, vydrží o dost déle (na stromě i po sklizni) a je i chuťově lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 30.9.2009 12:33

James Grieve Red mám, ale i to je dost nakyslé, navíc zraje asi o týden později než původní JG. Diadém neznám. Průsvitné na čtvrtkmenu (M4) plodilo dobře, ale rychle moučnatí. Chutnával mi kdysi Mantet, ale stromek už není, navíc se musel dost stříkat. Teď poprvé jsem měla pár plodů "na ukázku" na jablůňce DIMA (M9). Je to kříženec Discovery x Mantet, červ/žl plody zrají cca mezi Průsvitným a James Grieve a jsou voňavé, šťavnaté a chutné (ne kyselé).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 3.10.2009 18:41

Já zas nedám dopustit na JG. Vynikající odrůda. Plodí hojně a pravidelně i na neřezaných stromech. Jeden z nejlepších opylovačů. Je trochu kyselejší. Chce to ale vychytat sklizňovou zralost.

Ten Diadém neznám.

V letních odrůdách je dost široký výběr. Proč se rozhodujete mezi průsvitňákem a Discovery?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 3.10.2009 19:43

Určitě bych Vám doporučil místo JG nebo Diadému vsadit Desert. Je to skutečně Top jablko. U mne zraje v 2. dekádě září.

Z druhé dvojice bych jednoznačně dal přednost Discovery, mimo jiné i z důvodů, které uvádí p. Vysloužil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika