Lis na ovoce



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?)
11.9.2008 12:05

Spíše z bukových - z dubu se - snad kromě speciálních barikových sudů - předměty, které přicházejí do styku s potravinami, nevyrábí...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 64.137 (?), 10.7.2013 15:00

Chtěl bych se zeptat zda se dá nějak odmontovat nerez buben a ždímačka zevnitř ošetřit a natřít nějakou potřavinářskou barvou.zajímá mne jak provádíte údržbu a umytí po moštování.Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.10 (?), 7.2.2007 7:35
ano, ano, juta je ten najlacnejši a najlepši material na tuto činnosť, ja dokonca delim naplň v koši na 2 poschodia pričom v polovici plnosti koša predelim inym vrecom tuto zmes a doložim do plnej kapacity, potom dam ešte vrstvu aj na vrch,a aby to nestriekalo cez pritlačne polkruhy dam ešte jednu vrstvu a lisujem, uvedenou metodou sa dosiahne lepšie drenovanie štavy  prave v strede kde je jej najvačšie pnutie a nema sa ako dostať von, a prave deliaca vrstva v strede odvedie štavu najlepšie a zvyši sa učinnosť lisu, minimalne je  dobre použivať 3 vrstvy/dno -stred-vrch+obvod/ a to: na spodok lisu zložim vrece-dve, v strede to iste a  navrchu to uzavriem jutou,  pravda aj na vnutornom obvode koša je juta, takže využijem  aj  2-3 silonove /bramborove vrecia/ pri malom lise, pretože mam už aj velky cca 160 litrovy velky lis a nemal som ako pokryť obvod koša z vnutra tak som  využil preloženu vyradenu zaclonu, zvnutra,  naspodok si dam vrecia, do stredu a navrch a bol som spokojny, hoci som  naplnil lis iba do 2/3 poteši keď mate na jeden kôš naraz až 60 litrov muštu,  firma Juta Nitra vyraba aj synteticku jutu a predava ju na metre, zakže dalo by sa lacno kupiť, odporučam: silonove vrecia, zaclony, jutove vrecia, synteticku jutovinu.
 Na zdravie !

 Robert,  MZLU Brno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.17 (?), 27.10.2006 19:21
Používam obyčajné sito proti komárom a ide to velmi dobre.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.46 (?), 11.9.2008 9:37

Nevíte kde jde koupit ta výdřeva lisu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 11.9.2008 9:55

Košové válcové lisy jsou složeny jednoduše z dubových hranolků, ty nařeže každý stolař.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 11.9.2008 12:05

Spíše z bukových - z dubu se - snad kromě speciálních barikových sudů - předměty, které přicházejí do styku s potravinami, nevyrábí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 11.9.2008 16:03

Myslím, že všechny dřevěné lisy jsou dubové. Bukové dřevo jablečné šťávě neodolá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 8.78 (?), 8.3.2009 10:45

Dobrý den chtěl bych koupit hydraulický lis na jablka poradte mě   děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VašekB - (38) - 166.20 (?), 8.3.2009 23:06

Já už jsem to tu psal, lisování s košem a tlačení hydraulickým heverem bylo pro mně moc pracné, pozvolna připumpovávat a v podstatě se tomu stále věnovat. Nadělal jsem takto snat tisíce litrů a napadlo mě vyzkoušet obyčejnou ždímačku. Frimeta, velká a s otáčkama 2800 byla senzační. Jednoduše jsem dal plachetku do bubnu, nalil belík drtě, porovnal a pustil. Rychle a bez práce krásně suchý odpad., v pohodě jsem umyl a nadrtil další. V loňském roce byla spouta jablek a tak jsem koupil ždímačku jen pro účel lisování, Wterm také 2800 otáček protože Frimety se již nevyrábí. Zprvu jsem měl strach, zda bude fungovat stejně, má totiž užší buben. Jde to krásně, po dokončení se vyšroubují asi 4 šroubky, sundá víko a vše jde krásně vymýt. Moštoval jsem každý týden a ještě naposledy v lednu. Udělal 1500-2000 litrů. Hodně vypil, rozdal a i něco z kvasil. Koš bych už v životě nepoužil, odstředění je rychlé a jednoduché. No ale z vašeho dotazu se bude spíš jednat o velkovýrobu a ne o takové to domácí žvýkání. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.138 (?), 16.5.2010 19:56

Prosím poraďte mi, jak vyrobit lis na ovoce.

Děkuji za odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika