Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?)
1.4.2020 17:18

Ta sada je OK, ale jen proti padlí a strupovitosti. Proti červivosti, tj. proti pilatce při dokvétání a obaleči jablečném podle vývoje, je nutné použít insekticid. Třeba Mospilan. Stříkal jsem brzo, na myší ouško, což je OK. Dnes jsem koukal, a ač je zima, jsou už vidět zelená poupata. O víkendu bude další postřik proti padlí a stupovitosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 37.97 (?), 31.3.2020 18:42

No u Vás jste asi ve vývoji pupenů dál, ale myší ucho máme pořádné i tady. Bellis je tuším zčásti boskalid jako Signum, to mi bohužel při postřiku před týdnem na jabloně nezbylo. No, něco budu muset o víkendu vymyslet, na tu systemiku by už mělo být teplo, ale chybí mi ta listová plocha, aby se to vstřebalo.

Loni jablek po přeplození 2018 nebylo, letos je naopak nakročeno. Pro změnu mi alternujou meruňky, takže nemusím trpět, jako řada jiných pěstitelů. Třešně a švestky budou po těch mrazech velkou otázkou, dnes -5st. Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.186 (?), 31.3.2020 20:46

Chtěl bych se zeptat jaký názor máte na soupravu zdravé jablko Bellis + Scala

Blok ošetření:

1. postřik - zelené poupě, Scala, 10 g/10 l vody
2. postřik - růžové poupě, Bellis,  8 g/10 l vody
3. postřik - květ, Scala, 10 g/10 l vody
5. postřik - plůdek do velikosti lískového ořechu, Bellis, 8 g/10 l vody
6. postřik - 30 dní před sklizní (plod dosahuje asi 70 % konečné velikosti),  Bellis, 8 g/10 l vody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 1.4.2020 11:38

Kuky asi odpoví fundovaněji.

Poslední postřik 30 dní před sklizní má smysl jen tehdy, máte-li již strupovitost a hrozí skanutí spor. Případně na skládkové choroby.

Jinak s postřiky bych začal dříve než u zeleného poupěte (u myšího ouška), ale zde nevím, jestli systemické postřiky jsou schopny fungovat. Postřik až ve stadiu zeleného poupěte spoléhá asi na kurativní účinnost Scaly.

Jinak bych to zkusil, až na tu cenu :-)

Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 1.4.2020 17:18

Ta sada je OK, ale jen proti padlí a strupovitosti. Proti červivosti, tj. proti pilatce při dokvétání a obaleči jablečném podle vývoje, je nutné použít insekticid. Třeba Mospilan. Stříkal jsem brzo, na myší ouško, což je OK. Dnes jsem koukal, a ač je zima, jsou už vidět zelená poupata. O víkendu bude další postřik proti padlí a stupovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaS - (30) - 217.186 (?), 1.4.2020 22:31

Díky za info, jdu na to. JS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.2 (?), 2.4.2020 9:05

Dotaz na KUKY: Zaujalo mě, že jste přerouboval nové žluté střížovické odrůdy, které si všichni tolik chválí. Já mám jen Opál a jsem z něj nadšen, ale měl jsem teprve 2 sklizně. Můžu se zeptat, čím jste přeroubovával? Nějaké starší osvědčené? Díky, Bohouš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 135.61 (?), 2.4.2020 12:55

Opál jsem neměl, chci ho vyzkoušet, ale nemám moc místa. Přerouboval jsem Idaredem, Granny Smith a Admirálem. Uvidím, jak se do budoucna bude Admirál chovat. Zatím je OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.26 (?), 2.4.2020 22:10

Kuky má prostě jiné chutě!

U mne naopak Sirius rozšiřuju. Někomu se může zdát "jen sladký", ale je to prostě Goldenovská chuť, někomu vyhovuje, nekomu ne, tomu odpovídá i lehké vadnutí ve sklepě, ale pořád je skladovatelnost i konzistence pro mě nadstandardní. Idared mám letos 2 bedny nádherně vyzrálých z pěstírny z důvodu neúrody u mne, musí být dobře vyzrálý až přezrálý, pak se ale úměrně snižuje skladovatelnost. Pro mne je to o level chuťově horší jablko než Sirius nebo Topaz a o dva než Admirál. Granny je kapitola sama pro sebe, možná že v Polabí dozraje do slušné kvality, ale i v Tirolích se sklízel v říjnu. Každá huba má jiný vkus, někomu vyhovuje i Strýmka... Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.17 (?), 13.4.2020 10:10

Letos jsem zjistil vysoké procento poškození květenství jabloní ještě před rozkvetením - viz foto. Objevuje se to každý rok ale ne v takovém množství. Nevíte, co to může být? Květenství jakoby zaschne a při doteku odpadne. Květopas, mera? Díky Bohouš.

Odpadlá květenství
Odpadlá květenství
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 13.4.2020 20:00

Květopas. Mera je savý škůdce. Květy může poškozovat i zobonoska.

Cca v polovině týdne, těsně před rozkvětem, udělám postřik proti padlí a strupovitosti. A proti živočišným škůdcům (právě se začínají líhnout svilušky  (!), mšice, pupenoví obaleči, mery). Bellis + Mospilan + proti sviluškám Borneo. Borneo by neměl likvidovat dravého roztoče T. pyri. Svilušky jsou nejzranitelnější v době, kdy se líhnou z vajíček, a to je právě těsně před rozkvětem jabloní. Ošetření v létě, na přemnožené svilušky, už moc nefunguje. Borneo u nás není dostupné, mám ho z Itálie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika