Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 133.106 (?) 
15.4.2020 20:24
Dobrý den, prosím o radu. Na rozkvetajici jabloni Karneval jsem objevil pupeny bez okvětních plátků. Způsobuje toto nějaký škůdce? Nebo nedostatek živin? Děkuji. Happy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 133.106 (?), 15.4.2020 20:26
Ještě jedno foto. Happy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 25.216 (?), 26.4.2020 21:07
Dnes jsem ošetřil odkvétající jádroviny proti pilatce, padlí a strupovitosti - Mospilan + Scala + Talent. Zbytek později kvetoucích jabloní přijde na řadu během tohoto týdne. A vyvěsil jsem lapák na obaleče jablečného a hned se jeden nedočkavý chytil!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.81 (?), 26.4.2020 22:11
Mohu se zeptat proč jste v jednom postřiku použil 2 přípravky na strupovitost? Přijde Vám Scala lepší než Talent?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 25.216 (?), 26.4.2020 22:36
Z důvodu oddálení vzniku rezistence, ale i silnějšího účinku. Vždy by se měly kombinovat látky s rozdílným mechanismem. Na zahrádce, kde širokodaleko nikdo jabloně chemicky neošetřuje, moc rezistence nehrozí. Ale i tak je to zajímavé. Scala proti strupovitosti mně přijde spolehlivější, Talent apod. moc nefunguje při nižších teplotách. Ale do kombinace je OK.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 27.4.2020 10:23

Opět váhám - letos všechno odkvétá velmi pomalu. Poslední postřik jsem dal před 10 dny (Tecel) a podle kalendáře už měl být další, Je sucho, chladno a jabloně jsou v plném květu. Stříkat večer květ nekvět? (Asi Score, mám tam ještě Zato, Mythos, Merpan, Talent,... ale vše bude patrně po expiraci..). Taky bych potřeboval zopakovat na rez hrušňovou, již je patrná na některých listech

Danik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 27.4.2020 10:24

oprava Tercel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 28.6.2022 9:47
Zbytkem Spintoru v postřikovači jsem stříkl mrkev, která byla obalená mšicí makovou, účinkoval velmi dobře. Na některých webech je Spintor doporučován i proti pilatce švestkové, bohužel v mém příbalovém letáčku se o peckovinách nic nepíše. Ovšem je potřeba dávat pozor, Spintor je při aplikaci toxický pro včely. Po zaschnutí už ne, ale když byste stříkl kvetoucí strom byl by to masakr. Spintor je silný nástroj, který podle toho co jsem četl nezanechává rezidua a proto je vhodný pro používání na ovoce a zeleninu. Doufám, že jeho účinnost vydrží co nejdéle. Z hlediska zdravotních rizik pro člověka se asi nic méně škodlivého a přitom učinného nenajde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.3 (?), 27.4.2020 21:33

Dnes jsem dal letos potřetí Zato. Chtěl bych to ještě postříkat Decisem Protech proti pilatce, ale váhám. Jabloně u mě ještě odkvetlé nejsou a středa má být posledním pěkným dnem bez deště. Žádnou signalizaci nemám a jsem 300m.n.m poblíž Pardubic. Na zahradě mám včely, kterým bych nerad ublížil.

Mám to tedy raději postříkat ve středu nebo počkat na úplný opad květních plátků?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.2 (?), 28.4.2020 10:35

Máte podobný dotaz jako já. Pokud bych měl na zahradě včely, tak bych dal přednost medu bez fungicidu. Pyl samozřejmě bude postřik obsahovat. Uvažoval jsem dát "mezipostřik" sírou a za pár dní pokračovat standardními postřiky po odkvětu. Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika